Скасування податкових пільг вбиває промисловість, – нардеп
Сліпе копіювання європейського досвіду в податковій сфері може призвести до стрімкої архаїзації української економіки й суспільства в цілому. Таку думку висловив народний депутат, голова підкомітету з питань промислової та інвестиційної політики Комітету промполітики і підприємництва, член міжфракційного об’єднання «Укроп» Олександр Дубінін у колонці для сайту агентства УНІАН, присвяченій податковим ініціативам міністра фінансів Наталії Яресько.
Він нагадав, що йдеться про впровадження єдиної ставки у 20 % для всіх ключових податків, скасування пільг і різке зростання податків на майно (машини, квартири, землю) і пасивні доходи, а також підвищення податку на комерційну нерухомість та оподаткування виробничих площ, навіть тих, що простоюють.
Остання норма боляче вдарить по промислових підприємствах, які зараз перебувають на консервації чи працюють на упівсили, зазначив нардеп. Із її впровадженням, вважає він, власникові буде вигідніше знести цех чи завод, що не працюють, ніж платити податок в очікуванні, поки прийде інвестор чи кон’юнктура ринку стане сприятливою.
Розкритикував Дубінін і скасування пільг для промисловості: «Відсутність податкових пільг в країні, яка розвивається, призводить до того, що виживуть тільки ті галузі, що мають природні конкурентні переваги. В Україні це видобуток корисних копалин і вирощування зернових. Авіа- й суднобудування, машинобудування й металообробка дуже швидко відімруть – вони просто програють конкуренцію європейським виробникам через різницю у вартості кредитних ресурсів: у Європі це 2-5 % річних, у нас – більше 30 %».
На думку народного депутата, громадяни постраждають не менше – бідні люди просто не зможуть собі дозволити бути власниками квартир, машин чи дачних ділянок, адже у них не буде можливості оплатити податок на майно. «А це означає, що на скромних у фінансовому плані власників квартир в престижних районах чекає суд і примусове виселення», – зазначив Дубінін.
Він додав, що, приміром, пенсіонери, які проживають зараз в історичних центрах міст, через податкові нововведення будуть змушені переселятися в передмістя чи райцентри, де податковий тягар для них буде не таким важким.
Таким чином, на думку Олександра Дубініна, в країні буде запущений процес створення «соціальних гетто» для бідних.