Скільки у Дніпрі коштує зібрати учня до школи?

У серпні батьки школярів задумуються, де швидко, а головне – недорого, придбати дитині все необхідне для навчання. Рюкзак, канцтовари, взуття та одяг – список чималий. В яку копійчину все це обійдеться – дізнавались «Вісті».

Що по чому?

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Сьогодні не кожен навчальний заклад вимагає від учнів носити шкільну форму – достатньо формату «білий верх, чорний низ». У моді тримаються вишиванки, особливо на перше вересня. Деякі батьки до вибору одягу чаду підходять креативно – купують звичайні білі футболки чи стилізовані сукні. Хтось самостійно шиє блузки та спідниці. Загалом для придбання найнеобхідніших товарів не найвищої якості, наприклад для дівчинки, батькам у Дніпрі потрібно витратити 2 500 гривень, хлопчика зібрати у школу трішки дешевше – 2300-2400. Якщо ж ви націлені на товари високої якості – приготуйте 4000 – 5000 грн.

Дніпрянка Юлія Маркова першого вересня до школи поведе двох дітей – доньку Машу в 5 клас та сина Дмитра у третій.

«Купувати  багато одягу не планую, блузки, сарафан або спідницю пошиє мама, вона цим професійно займається. Взуття для обох лишилось з минулого року, Дімі лише вишиванку придбали за 250 грн. Для Маші потрібні колготки, гольфіки та светри. Канц­товари купуватимемо у місцевих магазинах. Взагалі я ставлюсь до цього без фанатизму, адже якщо є одяг з минулого сезону, ми його використовуємо і в цьому. Основні витрати – спортивні та навчальні гуртки (англійська мова, басейн, танці). Загалом у підготовці до першого вересня Юлія планує витратити на кожну дитину близько 2000 грн.

Канцтовари у масмаркеті мають помірні ціни: пенали – від 20 грн., набір обгорток для зошитів – від 5 грн. та ручки – від 2 грн. за штуку, а зошити взагалі коштують близько 60 копійок. Значно дорожчі канцтовари у спеціалізованих магазинах. Утім, як розповіли нам продавці, незважаючи на шокуючі цінники, покупців не бракує. Особливо у серпні. «В магазині  працюю не перший рік. Ціна піднялася на всі товари порівняно з минулорічною. І тут немає нічого дивного, адже товари на закупівлі теж не віддають задарма. Наприклад, повний канцелярський набір, порівняно з минулим роком, подорожчав на 40-50 грн., рюкзаки – на 70-100, форма – мінімум на 100», – говорить продавець Олена.

Невеликі ринки, які є в кожному мікрорайоні, також пропонують вибір канцтоварів та аксесуарів до першого вересня. Тут навіть можна знайти бюджетні сумки та рюкзаки (від 200 грн.), також хороші пропозиції на канцтовари. Популярним для шкільних закупок є Центральний ринок у Дніпрі, але ціни тут не відрізняються від цін невеличких торгових точок та супермаркетів.

Першокласник – дорожче

Якщо дитина йде до першого класу, то сума може бути вищою, адже доведеться все купувати з нуля.

«Гроші витрачали переважно на одяг і взуття. За канцтовари віддали орієнтовно 350 грн. Але це не остаточна сума, бо в школі попередили, що, наприклад, зошити для англійської мови та щоденники закуповуватимемо всі разом, тому доведеться здавати гроші, – розповідає мати першокласниці Наталія. – Більше витратили на рюкзак, намагалися купити якісний, ортопедичний. Не в сезон він коштував 650 грн. Зараз, напевно, подорожчав. На одяг та взуття витратила приблизно 2500 грн. Ще залишились дрібниці».

Хлопчика-першокласника зібрати до школи у Дніпрі теж недешево. «Канцелярське приладдя замовляла в Інтернеті ще взимку, тому вийшло не так дорого. А от джинси, сорочки і костюм довелося вибирати недавно, щоб «не виріс». Віддали 1900 грн. Попереду – придбання взуття і рюкзака, що теж влетить у копієчку. Але ж не хочеться купувати будь-що, потім через кілька місяців доведеться йти у магазин по нові речі», – розповідає дніпрянка Світлана.

В Інтернеті – дешевше

Завдяки Інтернету можна швидко і не виходячи з дому замовити все необхідне для школи. Так уникнете черг та походів по магазинах у спеку. Але з іншого боку, ви не зможете приміряти обрані речі. Хоча зараз  багато продавців дають можливість обміняти придбаний товар. Щоб зекономити, дніпряни ще навесні почали купувати речі в Інтернеті або ж на розпродажах. Саме так зробила мама дев’ятикласника Альона Устименко.

«Женька замовляє всі глобальні покупки саме в Інтернеті. У них зараз своя мода, наприклад кросівки недешеві – 2750 грн., це з пересилкою. Рюкзак теж там. Ціни різні, але той, що він замовив, кош­тує 750 грн. У рюкзаку головне – міцні лямки, адже у 9 класі книг буде більше. Ручки, зошити, лінійки куплю в магазині біля дому. Такий товар завжди є. Обираю зошити до 3 грн., ручки – по 12 грн., спеціальні, перевірені, оскільки мій син шульга. Також він категорично не любить класичний одяг, тому купуємо однотонні футболки у спортивних магазинах – орієнтовно по 150 грн. Джинси деякі лишились з весни», – розповідає Альона.

Порада експерта: Обирайте правильний рюкзак!

Сьогодні виготовляють шкільні рюкзаки з нейлону, тканини, вінілу, шкіри. Кожен має свої переваги та недоліки, але тут головне те, що дитина ходитиме з ним саме до школи. Тому зосередьте увагу на гігієнічній безпеці, стійкості до різних температур та вологи, легкості очищення поверхонь.

«Перше, на що потрібно звернути увагу, це – міцна спинка та днище шкільного рюкзака. Така жорстка основа допоможе правильно тримати хребет і стане профілактикою роз­витку сколіозу. Важливим є матеріал, адже рюкзак щільно прилягатиме до спини і дитина може пітніти. Подивіться на розміри виробу – зверху рюкзак не повинен виходити за лінію плечей, а його нижня частина має досягати талії. Також важлива і вага – сума всього шкільного приладдя за спиною дитини має бути не більшою, ніж 10% від ваги самої дитини», – розповів «Вістям» дніпровський педіатр зі стажем Петро Пелих.

Варто одразу змінити рюкзак, якщо дитина скаржиться на біль у спині, шиї або плечах, червоні сліди від лямок, відчуття оніміння або поколювання у руках.

Мовою цифр:

Форма для дівчинки – 600-2200 грн.

Форма для хлопчика – 450-2000 грн.

Приладдя (олівці, пенал, альбом, ручки, зошити, пластилін, фарби, лінійки) для хлопців і дівчат коштує однаково – 200-640 грн.

Портфель – від 300 до 900 грн.

Дарина Сухоніс

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!