Сьогодні – День Святителя і Чудотворця Миколая

Православна церква вшановує сьогодні пам’ять Святителя і Чудотворця Миколая.

За переказами, Миколай був єпископом у м. Мирі (Лікія) в ІV столітті. Народився він у християнській сім’ї і ще з раннього дитинства вирізнявся особливою побожністю, а священиком став у 19 років. Ще за життя був відомий тим, що примирював ворогів, захищав невинно засуджених, усіляко допомагав знедоленим.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Від покоління до покоління переказували, що за свої добрі справи святий по смерті отримав від Бога дар постійно невидимо перебувати серед людей, чинити справедливість і допомагати в біді. Тому й шанують його як Миколая Чудотворця. Мощі святого з 1047 року й донині почивають у італійському місті Барі, куди потрапили після турецького завоювання Лікії.

На українські землі шанування святителя Миколая прийшло разом з християнством і набуло значного поширення. Наприклад, тільки в Києві були відомі як чудотворні кілька ікон святого. Найвідоміші і найдавніші з них – образ Миколая Мокрого у Софії Київській, образи Миколая Доброго, Миколая Притиска та Миколая Набережного у парафіяльних Микільських церквах Подолу. Відомо, що святого особливо шанували запорозькі козаки.

Своїм найпершим помічником святителя Миколая вважають мореплавці і взагалі мандрівники. Свято святого Миколи в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Дітлахи знають, що у ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається з неба і залишає усім слухняним діткам під подушкою подарунки. А неслухам – різочки. Втім, цього майже ніколи не трапляється. На Миколая було заведено працювати на користь інших, особливо бідних і сиріт, але нічого не робити для себе. Від цього дня вже починали готуватися до Різдва. Під цю пору зима вже остаточно бере свої права. «Миколай бородою трусе, – говорить відоме прислів’я, – дорогу стеле». Для наших пращурів це була найщедріша пора – зібрано збіжжя, зроблено на зиму відповідні припаси, отже, можна було розрахуватися з боргами. Хто не встигав або не міг до цього дня віддати позички, то казали: «Коли ти мені не віддаси до Миколи, то вже не оддаси ніколи».

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *