Сьогодні весь світ відзначає День посмішки

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день усмішки. Щороку свято припадає на першу п’ятницю жовтня. Воно виникло у 1963 році. Тоді компанія State Mutual Life Assurance Company of America звернулась з проханням до художника Гарві Белла придумати який-небудь яскравий символ – візитну картку компанії. Буквально за 10 хвилин Гарві придумав і намалював так званий смайлик. Замовники прийняли роботу, заплатили Беллу $500, виготовили значки з усміхненим обличчям і роздали всьому персоналу компанії. Успіх такої візитки перевершив всі очікування – через кілька місяців було випущено понад 10 тис. значків.

Зовсім скоро миле обличчя з усмішкою стало з’являтися на футболках, бейсболках, конвертах, листівках, сірникових коробках. Навіть поштове відомство США випустило марку з цим символом.

Белл вірив, що створений ним смайл давно перестав бути комерційним символом, а став інтернаціональним символом гарного настрою і усмішки. Тоді він вирішив створити Всесвітній день усмішки, який із 1999 року відзначають у першу п’ятницю жовтня.
Девізом свята стала фраза: “Зроби добру справу. Допоможи хоча б одній людині усміхнутися”.

Джерело fakty.ictv.ua