Сьогодні відзначається Міжнародний день кіно

Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день кіно. Цьогоріч кінематографу виповнюється 120 років

Саме цього дня 1895 року в паризькому «Гранд-кафе» на бульварі Капуцинок пройшов перший в історії публічний комерційний кіносеанс. Піонери світового кіновиробництва та кінорежисури брати Луї та Огюст Люм’єри представили глядачам декілька своїх короткометражних фільмів. Згодом вони офіційно були визнані родоначальниками кіно. Перші фільми були зняті з натури: «Вихід робочих із заводу Люм’єр», «Зруйнування  стіни» та ін., а комічна сценка «Политий поливальник» – перша постановочна комедія. Час проекції фільмів становив всього 45-50 секунд. Відсутність фабули, звуку, кольору, нестійкість стрибаючого зображення – все це не завадило глядачам отримати справжнє потрясіння.

На перший в історії кіносеанс, показаний публіці за гроші, було продано 35 квитків по одному франку. Прикметно, що всього за рік, 2 грудня 1896 року, у приміщенні Харківського оперного театру, український художник-фотограф Альфред Федецький провів перший в Україні публічний кіносеанс. Під час сеансу демонструвалася перша українська стрічка «Урочисте перенесення чудотворної Озерянської ікони з Курязького монастиря в Харків» (у Покровський монастир).

Показом французьких фільмів розпочався перший кіносеанс у Львові 13 вересня 1896 року у Пасажі Гаусмана (нині проїзд Крива Липа).До світу кіноілюзій Київ долучився 14 грудня 1896 року. Цього дня у театрі Соловцова (зараз Театр російської драми) відбувся перегляд люм’єрівських стрічок, які мали надзвичайний успіх.

Перші комерційні кіносеанси включалися до загальної програми вистав та йшли упереміж з театральними п’єсами. Надалі кінематограф розвивався надшвидкими темпами. Вже на початку XX століття довжина кінокартин збільшилася до 200-300 метрів (15-20 хвилин демонстрації), а студії і кінотеатри почали масово відкриватися у всіх країнах світу. Кінематограф став найулюбленішим видом мистецтва.

Джерело – “Укрінформ”

Залишити відповідь