Сьогодні зорепад із сузір’я Оріона досягне піку активності

Метеорний потік в сузір’ї Оріона – Оріоніди 21-22 жовтня досягне свого максимуму. Він триває щорічно з 2-го жовтня по 7-е листопада з піком активності 21-22 жовтня. Астрономи очікують до 20 метеорів на годину, повідомляє ZIK.

Спостерігати Оріоніди найкраще з півночі до ранку, в південно-східній частині неба при ясній, безхмарній погоді. У 2019 році спостереженню метеорів Оріонід дещо завадить Місяць, який в ніч максимуму прийме фазу останньої чверті і буде розташовуватися недалеко від радіанта Оріонід. У ніч піку активності, за прогнозами Міжнародної метеорної організації очікується до 20 метеорів на годину, – повідомляє Planetarium.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Прародителькою Оріонід є знаменита комета Галлея – найвідоміша серед періодичних комет. Вона повертається до Сонця кожні 76 років, з’являючись на нічному небі Землі. Останній раз вона пролітала повз Землю у 1986 році. Наступний раз вона пролетить близько до Сонця і Землі тільки в липні 2061 року.

Орбіта комети Галлея двічі перетинає орбіту Землі і частинки кометного пилу, як ізалишилися на ній, щорічно досягають земної атмосфери двічі на рік, утворюючи метеорні потоки: навесні – Травневі Акваріди, а восени – Оріоніди.

Частинки метеорного рою Оріонід врізаються в земну атмосферу на швидкості близько 66 км / сек. Тому самі метеори досить швидкі і часто залишають сліди. Зазвичай вони мають білий колір, але іноді серед них трапляються і червоні, синьозелені, жовті та оранжеві метеори з яскравістю близько +2,5 m зоряної величини.

Свою назву Оріоніди метеорний потік отримав від сузір’я Оріон, в якому розташований його радіант – точка, з якої, як здається земному спостерігачу, вилітають метеори.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!