Стало відомо, коли скасують валютні обмеження

Національний банк України має намір повністю зняти валютні обмеження, введені у вересні 2014 року і лютому 2015 року, ближче до середини 2016 року. Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева, передає «Українська правда».

«Ми почали поступову лібералізацію всіх наших адміністративних обмежень», — сказала вона у відеозверненні до учасників Одеського фінансового форуму.

«Більше того, наше завдання на сьогодні не тільки прибрати всі адміністративні обмеження, які були введені в вересні минулого року і в лютому цього року.  Ми хочемо вийти з цих обмежень в абсолютно нове життя, життя без декрету про валютне регулювання, датованим 1993 роком. Він застарів ще 1998 році», — заявила глава НБУ.

За її словами, Нацбанк вже почав лібералізацію і поступове скасування обмежень, але «повне скасування ми готуємося зробити, напевно, до середини наступного року».

«Це все відбувається етапами, в середині наступного року ми хочемо вийти в зовсім нове валютне регулювання», — зазначила Валерія Гонтарева.

Глава Нацбанку пояснила, що регулятор вводив адміністративні обмеження виключно тому, що в країні не працювали інші інститути влади: податкова, митниця, фінмоніторинг, судова система, прокуратура, регулювання ринку держфінпослуг і ринку цінних паперів.

«Однозначно лібералізація ринку, яка нас чекає передбачає, що всі інші інститути влади почнуть добре працювати, і ми в це віримо, ми допомагаємо їм здійснювати наші реформи», — сказала Валерія Гонтарева.

Добавить комментарий