Стало відомо, скільки дніпряни заплатять за новорічні ялинки

За 7 років середня вартість ялинок зросла утричі. Стосується це і Дніпропетровщини, тут пухнасті красуні стали дорожчими.

«Практично у всіх лісгоспах області вже почалася реалізація сосен, які спеціально вирощуються для новорічних свят. У 2017 році ми плануємо продати 20-25 тис. дерев. В основному це сосни, ялин зовсім небагато, вони продаються разом з грудкою землі. Залежно від висоти дерева, його якості і породи сосна коштує від 60 до 150 грн за дерево до 2 метрів», — розповів начальник Дніпропетровського лісового та мисливського господарства Валерій Величко.

Браконьєрів оштрафують

Любителі незаконної вирубки будуть нести відповідальність перед законом. Якщо випадок незаконного спилювання зафіксований в лісі, то штраф становитиме від 85 до 170 грн безпосередньо за браконьєрство. «Плюс необхідно буде компенсувати завдані збитки, які становлять близько 400 грн за кожне дерево. Якщо ж дерево спиляно в межах населеного пункту, сума збитку зростає майже в 3 рази — до 1150 грн. Так що, краще утриматися від самовільної вирубки», — сказав він.

Ялинок буде менше

Головними постачальниками ялинок у нашій країні є Івано-Франківська, Чернівецька та Львівська області. Державне лісове агентство ще тиждень тому повідомило про 550 тис. ялинок, які надійдуть у продаж. Але лісгоспам ще не узгодили анонсовані вирубки. У попередні роки в цей час в багатьох містах вже відкривались перші ялинкові базари. За час, який залишився, ще можна встигнути заготовити півмільйона ялинок та доставити їх по Україні. Доставка новорічних красунь з лісу до міст в середньому триває два дні. Однак можна припустити, що дерев на продаж буде менше. Але оскільки Держлісагентство повідомляло про вирубування ялинок та сосен лише під замовлення покупців, то можна припустити невеликий попит з боку підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю деревами.

У цьому є логіка, оскільки багато дерев за два тижні вже втрачає свій товарний вигляд та чимало залишається їх у точках продажу нерозкупленими. Значна частина українців уже перейшла на штучні ялинки, хто з екологічних міркувань, а хто — рахуючи гроші. Деякі вже купують заради аромату вінки з хвойних гілок або просто гілочки. Набирає обертів продаж “дерев”, зроблених із хвойних гілок. Тому на Різдво та Новий рік наші будинки і квартири обов’язково причепуряться.

Підготувала Дарина Сухоніс