Таке про дощ ви точно не знали
Нікому не треба пояснювати що таке дощ. Одні люди його обожнюють, інші ненавидять, але незважаючи на це без нього ніяк не можна. Ось найбільш цікаві факти про дощ.
- Існує одна з думок, що гра дартс з’явилася завдяки дощу. На одному зі змагань зі стрільби з лука пішов дощ і учасники пішли в пивну, і стали кидати укорочені стріли в мішень на стіні. Але невідомо наскільки правдива ця легенда.
- У Португалії дощ є поважною причиною, щоб не виходити на роботу.
- Зазвичай найпосушливіша зима трапляється в найбільш дощових країнах. Жителі цих країн навіть іноді повинні купувати воду у інших міст.
- У пустелях теж іноді йдуть дощі, але через високу температуру повітря краплі дощу випаровуються, не долетівши до землі. Такі дощі називаються «Вірго».
- У квітні 1986 року в місті Галланж були зафіксовані найбільші градини. Їх вага становила більше 1 кг. У той день через такий град загинуло понад 100 осіб.
- У місті Уайнсберг, штат Огайо кожного року 29 липня обов’язково йде дощ. Ця подія відбувається щороку вже понад 100 років.
- У XVII столітті у Великобританії страчували синоптиків, якщо вони неправильно передбачали дощ.
- Індійське місто Черапунджі є самим дощовим містом в світі.
- У Таїланді дощі можуть йти тільки по ночах.
- Часто зустрічалися дощі з дрібних тварин (щурів, жаб, креветок і навіть птахів). Наприклад в Іспанії в 2007 році з неба на голови городян впали тисячі жаб, а в Аргентині в цьому ж році йшов дощ з павуків. І таких прикладів більше десятка. Вчені досі сперечаються про причини таких дощів.
- У 1721 році в центральній частині України дощ йшов не перестаючи з травня по листопад.
- Існують навіть так звані кольорові дощі: білі (через крейдяний пил, який змішується з краплями дощу), чорні (через домішки вулканічного пилу), жовті (через домішки квіткового пилу рослин), зелені (через домішки бджолиних екскрементів з пилку квітів) та інші…
- У Ботсвані занадто посушлива погода і жителі постійно думають про дощ. Наприклад замість вітання вони вимовляють слово «пулу», що в перекладі означає «дощ». До речі їх місцева валюта називається також.
- В Уганді дощ з грозою буває до 250-300 разів на рік.
- У місті Пара в Бразилії дощ йде завжди в один і той же час, так що по ньому можна звіряти годинник.