Таланти з Дніпропетровщини зіграли на «золотій гармошці»(Фото)

14 липня 2018 року на Умащині відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Золота гармонь». Це було справжнє феєричне дійство професійних гармоністів і самоучок, досвічених і початківців, у поважних літах і зовсім юних виконавців. Серед них і таланти з Дніпропетровщини.

Участь у конкурсі взяли майже 250 талановитих віртуозів-аматорів з усієї України і навіть зарубіжжя. Серед учасників — лауреати міжнародних фестивалів, переможці всеукраїнських конкурсів та справжні професіонали своєї справи. Гарним атрибутом до заходу стала книга «Золота гармонь України», що була сформована саме за репертуаром фестивалю. На понад 360 сторінках розмістились основні творчі віхи біографій учасників та представлені ними композиції, серед яких чимало авторських творів, а також іще дві книги з напрацюваннями видатних гармоністів — Івана Сухого та Олександра Калінчука.

До речі, усі три видання та диск із творчими записами Олександра Калінчука вручили кожному учаснику заходу.

Усі присутні вшанували пам’ять Великого Кобзаря, генія Українського народу Тараса Шевченка покладанням квітів до підніжжя його памятника. Після урочистої частини розпочалася конкурсна програма, в якій конкурсанти змагалися за першість у номінаціях — гармоністи-солісти, дуети, тріо, ансамблі. Виступи конкурсантів оцінювало професійне журі у складі заслуженого працівника культури України, професора Київського національного університету культури і мистецтв Петра Олександровича Андрійчука.

Цікавою частиною конкурсної програми був музичний батл. А завершилось святкове дійство гала-концертом, на якому відбулася церемонія нагородження переможців 1-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Золота гармонь Умащини» у різних номінаціях.

Проведення такого роду фестивалю отримало схвальну підтримку не лише від учасників, але й від гостей, глядачів. А це означає, що організаторам конкурсу вдалося досягти головної мети, яка полягала у підвищенні рівня виконавської майстерності гармоністів, збагаченні їхнього репертуару, формуванні художніх смаків.

Своїми враженнями від фестивалю-конкурсу поділився із читачами «Вістей» 80-річний заслужений гармоніст України із 70-річним стажем гри на гармошці у рідній Гаврилівці, що на Покровщині, Віктор Павлович Галчанський:

«Який пречудовий відбувся фестиваль в Умані, куди з’їхалися мої побратими з усієї України. Організація була відмінною, море знайомої музики, а від неї також море й щирих почуттів. Моя гармошка дослухалася моїх рук і теж раділа такому неповторному святу. А наш Антон Сердюк, молодий гармоніст і співак, привіз на рідну Покровщину срібну нагороду — він заграв і заспівав свою найкращу пісню про маму. Ну, а мені хочеться подякувати нашому другу й організатору фестивалю Петру Давидовичу Григоренку за запрошення, але найбільша вдячність — генеральному директору ТОВ «Зоря» Анатолію Давидовичу Пучці за матеріальну підтримку нашої поїздки до Умані. Із Покровщини нас було троє, і всі ми повернулися одухотворені своєю незрадливою любов’ю до української гармошки і народної музики».