ТОП-5 досягнень 2015-го: розвиток медицини на Дніпропетровщині
Порятунок атошників, новий реабілітаційний центр та амбулаторії, сучасне обладнання та рекордна кількість донорів: на Дніпропетровщині визначили ТОП-5 досягнень у галузі медицини 2015 року.
Лікарні Дніпропетровщини прийняли найбільше в країні бійців АТО.
Медики області допомогли 6,7 тисячі атошників, понад 2,7 тисячі з них прооперували, 60 воїнів відправили на реабілітацію до Литви.
В області відкрито перший реабілітаційний центр для воїнів АТО.
Під нього виділили цілий поверх в обласному госпіталі для ветеранів війни. Тут з бійцями АТО займається ціла команда фахівців: медики, психологи, психотерапевти, соцпрацівники та інші. Такий підхід застосовують у Європі.
Загалом до адаптації воїнів на Дніпропетровщині підходять комплексно. Це принципова позиція очільника регіону Валентина Резніченка. Працюють 23 центри допомоги бійцям і членам їх сімей, гаряча лінія психологічної підтримки, є безкоштовні курси англійської, комп’ютерних основ і РНР програмування. Це допомагає демобілізованим швидше повернутися до мирного життя.
У регіоні стало на 5 амбулаторій сімейної медицини більше.
Їх відкрили у Дніпродзержинську, Нікополі, Павлограді та Кривому Розі. В усіх зробили ремонт, придбали сучасне медобладнання. Тепер на Дніпропетровщині вже 406 таких амбулаторій, у яких працюють 1270 лікарів та 2124 медсестер. Найбільше амбулаторій у селах – там їх 237.
Лікарні області отримали рекордну кількість медобладнання.
У 2015-му для лікарень області придбали 46 одиниць обладнання. Серед найдорожчих – один магнітно-резонансний і два комп’ютерні томографи, генетичний аналізатор, апарати штучної вентиляції легенів і ультразвукової діагностики.
Близько 48 тисяч мешканців Дніпропетровщини стали донорами крові.
На їх рахунку більше 38 тисяч літрів крові та її компонентів. Це майже на 800 літрів більше, ніж у 2014-му. Кров військовим здали майже 6,3 тисячі донорів. Це близько 3 тисяч літрів крові, яку перелили майже 1,6 тисячі пораненим бійцям.