Торгова війна: Україна проти Росії

Які наслідки для української економіки понесе заборона пересування російських фур територією нашої держави? На ці та інші питання відповіли дніпропетровські експерти.

На думку політичного оглядача Юрія Райхеля та члена ради «Ліги аудиторів України» Михайла Крапивка, блокування активістами російських фур на українському кордоні матиме економічні та політичні наслідки. Перші полягають у втраті прибутку вітчизняних перевізників через аналогічну заборону Росією. Другі можуть бути значно серйозніші — подальше погіршення стосунків з російською стороною, що можуть привести до ескалації конфлікту на Донбасі.

За словами Михайла Крапивка, результати блокування російських вантажівок в Україні матимуть гірші наслідки для РФ. Східний український сусід повільно перетворюється на географічно заблоковану державу. Доставляти товари автомобільними шляхами через Білорусь, а потім Польщу або країнами Скандинавії чи Балтії для Росії – практично нереально. За словами Юрія Райхеля, стара транзитна угода між Польщею та Росією втратила свою юридичну силу, а новий договір польська сторона навряд чи погодиться укласти.

«Якщо російські вантажівки рушать в Європу територією Литви, Латвії або Естонії, ці країни, ймовірніше за все, активують блокаду, аналогічну українській. Варіант із проїздом через Фінляндію та Швецію також програшний – у Скандинавських країнах діють суворі екологічні стандарти «Євро 5», автодороги є платними, а міст між Данією та Швецією не призначений для руху ним великої кількості вантажівок», — зазначив експерт.

На сьогодні Україна і Росія домовилися тимчасово дозволити рух вантажівок, щоб фури змогли безперешкодно повернутися додому. Режим «їду додому» вводиться з 16 до 25 лютого включно. Тобто, понад 600 українських автомобілів, заблокованих на території РФ, зможуть в цей період безперешкодно дістатися додому. Аналогічно, близько 600 російських фур матимуть можливість повернутися в Росію з країн Євросоюзу.

За словами Юрія Райхеля, Москва найближчим часом із політичних міркувань не піде на конструктивне рішення щодо ситуації із забороною пересування російських фур в Україні. Як наслідок: відносини між Україною та Росією стануть ще більш напруженими. До чого це призведе надалі — покаже час.

Ігор Залюбовський

 

 

Добавить комментарий