Триває кампанія декларування доходів, отриманих у 2016 році

ДПІ в Амур-Нижньодніпровському районі Дніпра нагадує, що з 1 січня 2017 року розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих упродовж 2016 року.

ДПІ в АНД районі м.Дніпропетровська чекає, насамперед, тих громадян, котрі зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Перш за все, це ті мешканці Дніпра, які отримали минулого року доходи: від продажу рухомого та нерухомого майна, у вигляді спадщини (отриманої не від спадкодавців першого ступеня споріднення), доходи від здавання в найм нерухомого майна, іноземні доходи, інвестиційний прибуток, суми боргу прощеного фізичній особі.

Водночас звертаємо увагу, що з переліку „обов’язкових” декларантів цього року виключено громадян, котрі отримували доходи від двох і більше податкових агентів. Зазначена новація виникла у зв’язку із впровадженням ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та скасуванням пп. «є» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України.

Форма декларації про майновий стан і доходи також зазнала змін. У оновленому вигляді її можна завантажити з веб-порталу ДФС України за гіперпосиланням:

Відповідно до статті 49 Податкового Кодексу декларації подаються за звітний період, що дорівнює календарному року :
— для фізичних осіб – до 01 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу – зокрема, у разі реалізації платником податку права на податкову знижку, в такому випадку декларацію можна подавати до кінця року.

За вибором платника податків декларації можна подати за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

У центрі обслуговування платників податків ДПІ для комфортного звітування громадян у разі необхідності можна отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.