У Бельгії навчилися виготовляти паливо з тирси

Бельгійські вчені навчилися виготовляти паливо для автомобілів зі звичайної тирси, пишуть Подробности. Кажуть, що за якістю, їхня суміш не поступається класичному бензину. Але, на відміну від нього, – екологічно чиста.
Те, що сміття на меблевих фабриках – тирса чи стружка – мають стратегічне значення, дізналися дослідники університету Льовен. Під час своїх експериментів, вони перетворили відходи з деревини на еко-бензин і нафту, причому, без шкідливих домішок пластику.
“Ми кладемо деревину в реактор. Далі нам потрібен каталізатор – спеціальний матеріал, який активізує хімічні реакції всередині деревини. Потім додаємо розчинник, щоб витягнути органічну речовину лінгін. Для цього можемо використати воду чи різні види спиртів”, – пояснює дослідник університету Льовен Сандер Ван Ден Бош.
Унікальний хімічний процес триває 12 годин. Далі – целюлоза з тирcи чи стружки перетворюється на вуглеводневий ланцюг без кисню.
“У результаті, маємо паливо за структурою точно таке, як нафта. Можемо використовувати його самостійно, а можемо, як домішку. Плануємо створити пальне з деревини з мінімальними домішками бензину – до 5%”, – каже дослідник університету Льовен Арон Денейр.
І це ще кінцевий продукт. Далі суміш дистилюють, щоб отримати екологічно чисте паливо.
“У експериментах ми використали деревні відходи, які йдуть на будівельні матеріали або для монтажу меблів. Часто вони містять фарбу чи клей. Ми від них позбавляємося, але беремо їхню енергію для нашого палива”, – розповідає дослідник університету Льовен Воутер Шутисер.
Зараз команда бельгійських дослідників шукає бізнес-компаньйонів, щоб винахід почали широко застосовувати. Якщо вчені досягнуть свого, навряд тирса і стружка опинятимуться у сміттєвих баках.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *