Created with GIMP

Дніпрянам покажуть незвичайну Катерину

У Дніпропетровському художньому музеї з 1 по 30 березня 2018 року відвідувачам презентується робота Михайла Дерегуса «Катерина в саду». Експонатом місяця стала вона у зв’язку з вшануванням дня народження українського поета і художника  Т. Г. Шевченка.

Як зазначили у прес-службі музею, дев’ятого березня містянам розкажуть історію створення картини та покажуть літературно-музичну виставу «Кохані жінки в творчості Тараса Шевченка».

Довідково

Автор робіт Михайло Гордійович Дерегус (1904 – 1997) – народний художник УРСР, заслужений діяч мистецтв УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка. Михайло Дерегус був класиком українського живопису, відомий як графік та ілюстратор, неперевершений майстер колориту.

У Дерегусових роботах поетично відображались народні герої, історія, природа та побут України. Ілюструвати персонажів українських народних дум та історичних пісень, книжки відомих українських письменників він почав ще з 1937 року, а саме: Миколая Гоголя, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Марка Вовчка, Натана Рибака.