У Дніпрі покажуть унікальні ікони (Фото)

Цього року Дніпропетровський художній музей долучається до програми державного відзначення 1030-річчя від дня хрещення київської Русі-України. Вистава, яка представлена переважно придніпровськими іконами, вперше доповниться трьома відреставрованими творами Представлені ікони храмового вжитку різняться за типом, композиційними особливостями та виконавською манерою. Повідомляють у прес-службі музею.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Найдавнішою з них, за оцінкою музейних фахівців, вважається «Спас нерукотворний» (к. XVII ст.). Та не лише за віком можна поставити цю ікону в ряді інших окремо. Поширений в іконописі «сюжет», втілюючись у різних зображеннях, завжди буде видаватися особливим через, перш за все, свою виняткову легенду виникнення.

Як видно вже з назви, образ Христа виник в нерукотворний спосіб — внаслідок дотику лика Господнього до тканини (убруса, хустки). За різними легендами явився людям «Спас нерукотворний» по-різному.

Згідно з однією з версій, реліквія проступила на хустці милостивої жінки Вероніки, котра обтерла нею Спасителю обличчя, коли він ніс хреста на Голгофу. За іншою версією, святиня утворилася за волею самого Ісуса і передана була цареві Едеси Авгару V для зцілення, оскільки царевому художнику-посланцю не вдалося написати лик Сина Божого або привезти його особисто до хворого. Відтак можна бачити і різний характер ікон цього типу: у католицькій іконописній традиції лик Спасителя виглядає, здебільшого, мученицьким, увінчаним вінком із терену, заплямованим кров’ю, а у православній — спокійним та умиротвореним, як, до прикладу, на музейній іконі.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!