У Дніпрі презентували проект медіатек для дітей
У середу до Дніпра завітала дружина Президента – Марина Порошенко. Вона привезла проект нових медіатек, які планують створити в школах, де є інклюзивні класи. Також гостя поспілкувалася із викладачами, котрі проходили тренінг щодо роботи з дітьми з особливими потребами.
ПРАЦЮЮЧА МОДЕЛЬ
Наша область долучилася до науковоекспериментального проекту з впровадження інклюзивного освітнього середовища. Він реалізується благодійним фондом Порошенка за підтримки Міністерства освіти та науки. Головна мета – створити умови для соціалізації дітям з особливими потребами. Марина Порошенко презентувала проект медіатек, які повинні допомогти малечі в цьому напрямку. Замість старих бібліотек з книжковими полицями в закладах повинні з’явитись сучасні приміщення, в яких будуть не лише книжки. Там також установлять сучасну комп’ютерну техніку, проведуть Інтернет та створять зону відпочинку.
«Це вже працююча модель, яку можна брати за приклад і втілювати у життя. У медіатеках можна навчатися спілкуватися з однолітками, знаходити нових друзів. Це важливо для дітей з особливими потребами», – зазначила Марина Порошенко, передаючи макет новітніх бібліотек очільнику ОДА Валентину Резніченку. Наразі в області створено 104 інклюзивні школи, в яких навчаються 276 учнів з особливими потребами. Голова облдержадміністрації зазначив, що до кінця року такими медіатеками облаштують половину навчальних закладів.
СОЦІАЛЬНІ НАВИЧКИ
Після вручення макетів перша леді відвідала інститут післядипломної педагогічної освіти, де педагоги, які працюють з особливими дітками, проходили тренінг. Вона поспілкувалася з освітянами. 200 спеціалістів отримали сертифікати про проходження навчання.
«В нашому районі створено шість інклюзивних класів, в яких навчаються 11 діток. На тренінгу ми отримали багато практичної інформації, яку зможемо застосувати в повсякденній роботі з малечею. Наявність таких класів у навчальних закладах позитивно впливає як на діток з особливими потребами, так і на їхніх однокласників. Якщо раніше вони перебували на індивідуальній формі навчання, сиділи вдома та бачили тільки вчителя, який до них приходив, то тепер навчаються спілкуватися, поводити себе в соціумі, стають адаптованими до подальшого життя в колективі», – зазначає завідуюча районної психолого-медико-педагогічної консультації в Покровському районі Надія Весняна.
Марина Порошенко зауважила, що вона дуже сподівається, що вже в 2019/20 навчальному році до проекту із впровадження інклюзивного освітнього середовища долучаться всі регіони України.
АНАСТАСІЯ НЕФРЕТОВА, ФОТО МИКОЛИ ЛИСЕНКА