У Дніпрі презентували проект медіатек для дітей

У середу до Дніпра завітала дружина Президента – Марина Порошенко. Вона привезла проект нових медіатек, які планують створити в школах, де є інклюзивні класи. Також гостя поспілкувалася із викладачами, котрі проходили тренінг щодо роботи з дітьми з особливими потребами.

ПРАЦЮЮЧА МОДЕЛЬ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Наша область ­долучилася до науково­експериментального проекту з впровадження інклюзивного освітнього середовища. Він реалізується благодійним фондом Порошенка за підтримки Міністерства освіти та науки. Головна мета – створити умови для соціалізації дітям з особливими потребами. Марина Порошенко презентувала проект медіатек, які повинні допомогти малечі в цьому напрямку. Замість старих бібліотек з книжковими полицями в закладах повинні з’явитись сучасні приміщення, в яких будуть не лише книжки. Там також установлять сучасну комп’ютерну техніку, проведуть Інтернет та створять зону відпочинку.

«Це вже працююча модель, яку можна брати за приклад і втілювати у життя. У медіатеках можна навчатися спілкуватися з однолітками, знаходити нових друзів. Це важливо для дітей з особливими потребами», – зазначила Марина Порошенко, передаючи макет новітніх бібліотек очільнику ОДА Валентину Резніченку. Наразі в області створено 104 інклюзивні школи, в яких навчаються 276 учнів з особливими потребами. Голова облдержадміністрації зазначив, що до кінця року такими медіатеками облаштують половину навчальних закладів.

СОЦІАЛЬНІ НАВИЧКИ

Після вручення макетів перша леді відвідала інститут післядип­ломної педагогічної освіти, де педагоги, які працюють з особливими дітками, проходили тренінг. Вона поспілкувалася з освітянами. 200 спеціалістів отримали сертифікати про проходження навчання.

«В нашому районі створено шість інклюзивних класів, в яких навчаються 11 діток. На тренінгу ми отримали багато практичної інформації, яку зможемо застосувати в повсякденній роботі з малечею. Наявність таких класів у навчальних закладах позитивно впливає як на діток з особливими потребами, так і на їхніх однокласників. Якщо раніше вони перебу­вали на індивідуальній формі навчання, сиділи вдома та бачили тільки вчителя, який до них приходив, то тепер навчаються спілкуватися, поводити себе в соціумі, стають адаптованими до подальшого життя в колективі», – зазначає завідуюча районної психолого-медико-педагогічної консультації в Покровському районі Надія Весняна.

Марина Порошенко зауважила, що вона дуже сподівається, що вже в 2019/20 нав­чальному році до проекту із впровадження інклюзивного освітнього середовища долучаться всі регіони України.

АНАСТАСІЯ НЕФРЕТОВА, ФОТО МИКОЛИ ЛИСЕНКА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!