У Дніпрі презентують книгу про лиху епоху 90-х
У четвер, 16 березня у Дніпрі презентують книгу Павла Вольвача «Сни неофіта». Це соковита панорама життя, у яку вписаний учорашній кримінал-початківець, пролетар, різночинець, а нині — молодий поет і журналіст Павло.
Перед читачем постає Запоріжжя 90-х, де є усе: грабіжники й журналісти, махновці й губернатори, бійці «Спасу» й поети-літстудійці. На сторінках роману легендарний поет-дисидент Холодний сусідує з авторитетом Медведем, а містик Чудін якось поєднується з секс-символом Наталкою Шамоніною. І над усіма ними панує Місто, яке Вольвач вніс на мапу української літератури.
«Хотілося відтворити життя – це й був головний поштовх, – розповідає Павло Вольвач. – У романі є хвацькі 90-ті роки, є Запоріжжя, є трохи схожий на автора головний герой, що із шпани-братви перетворюється на поета… А ще тут є нові і старі друзі, які в чомусь теж «неофіти»: яскраві символи-типажі-характери доби, які повинні були зафіксуватися в слові. Пригоди, надії, веселі історії, зради, кохання, крах авторитетів і передчуття майбутнього».
«Життя, описане у книзі – видумане, витворене уявою і, водночас, до останньої риски автобіографічне, – зауважує автор – Навіть камера в райвідділку і схвальний лист класика. Вже не кажучи про поетичні перипетії чи поїздку з дисидентом Холодним до онука Махна в Гуляй-Поле. Хоча це могло бути зовсім по-іншому, з іншими людьми. Важливіше ось що: це – колективний портрет епохи, зафіксований поглядом учорашнього «вуличного хлопця».
Павло Вольвач – прозаїк, поет, публіцист, перекладач. Народився в Запоріжжі. Працював на заводах, змінив багато професій і спеціальностей. Зокрема, був слюсарем, ливарником, сантехніком, художником-оформлювачем, продавцем, бутлегером, журналістом-телевізійником, кореспондентом Української служби Радіо Свобода. Автор 9 поетичних книг та романів «Кляса» (2004), «Хрещатик-Плаза» (2012), Сни неофіта (2017). Твори Вольвача перекладалися англійською, російською, польською, словацькою та інш. мовами. Живе і працює в Києві. Член Національної спілки письменників України та Українського ПЕН-центру.
Презентація пройде у «Книгарні Є», вхід вільний.