У Дніпрі вшанують пам’ять видатного вченого

5 серпня 1940 року пішов в життя Дмитро Іванович Яворницький — видатний український вчений, дослідник, етнограф, лексикограф, письменник і поет, автор понад двох сотень наукових та художніх праць, фундатор і директор Катеринославського історико-краєзнавчого музею ім. О.Поля (з 1926 року – Дніпропетровського історичного музею), який нині носить його ім’я.

Цього року виповнюється 77 років з дня смерті «взірцевої людини гуманіста», як називали Д.І.Яворницького жителі нашого міста, та 57 років від дня перепоховання праху вченого під стінами його «улюбленого дітища», історичного музею.

«4 серпня, у п’ятницю, о 9:30 відбудеться вшанування пам’яті Д.І. Яворницького покладанням квітів до його могили та виконанням улюблених козацьких пісень вченого.  9:30 — Покладання квітів до могили вченого – біля пам’ятника Д.І. Яворницькому (пр. Д. Яворницького, 16) 5 серпня, у суботу, окрім звичного дня відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї на відвідувачів чекає СЮРПРИЗ! О 10:30 біля пам’ятника Д.І.Яворницькому (пр. Д. Яворницького, 16) вас зустріне екскурсовод, який проведе безкоштовну пішохідну міні-екскурсію «Стежками Д. Яворницького». В ході екскурсії ви зможете пройти шляхом вченого від його «улюбленого дітища» (історичного музею) до власної садиби (площа Шевченка, 5). 10:00 -16:00 — День відкритих дверей у Меморіальному будинку-музеї Д.І. Яворницького (пл. Шевченка, 5). Вхід вільний! Екскурсії відбуватимуться об 11:00, 13:30, 15:00, в інший час – самостійний огляд експозиції.  Окрім основної експозиції вашій увазі пропонуються: виставка художника-архітектора Олега Гаврилова «Архітектурні скетчі Дніпра», інтерактивні заходи з археології та краєзнавства», — зазначають у прес-службі музею.