У Дніпрі виставку присвятили відомому історику та фахівцю з військового мистецтва (Фото)
Чергова книжкова виставка відкрита в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького. Носить вона назву “Літописець слави козацької: пам’яті Івана Сергійовича Стороженка”.
Як написали на фейсбук-сторінці музею, 20 листопада відійшов у вічність видатний історик, військовий, доктор історичних наук, фахівець із військового мистецтва українського козацтва Іван Сергійович Стороженко. Він прожив довге насичене й сповнене науковими відкриттями життя. Йому було відведено 94 роки…
«Книжкова виставка репрезентує багатогранну наукову спадщину Івана Стороженка. Це наш вияв пошани до пам’яті видатного вченого. І, водночас, це спосіб нагадати про найважливіші наукові праці та досягнення І. С. Стороженка у вивченні історії українського козацтва XVI–XVIII століть як унікального феномену», – зазначили у музеї.
Іван Сергійович Стороженко народився 26 серпня 1930 року в степовому краї, на Кіровоградщині, в с. Ревівка. Походив він з родини шахтаря і колгоспниці. Батько загинув на війні. Після закінчення семирічної школи, у 1948 році вступив до машинобудівного технікуму в м. Кременчук. У квітні 1950 був призваний до лав Радянської Армії, й до літа 1951 року навчався в полковій півторарічній сержантській школі у м. Ново-Борисові (Білорусь). Влітку 1951 року закінчив школу й також екстерном 8–10 класи міської десятирічки! Того ж року сержант І.С. Стороженко отримав рекомендацію до вступу на радіотехнічний факультет Ленінградської Військової Інженерної Академії зв’язку. В 1953 році факультет Академії був переведений до м. Києва, де на його базі було створене Київське Вище Інженерне Радіотехнічне училище військ протиповітряної оборони (КВІРТУ), яке Іван Стороженко закінчив у 1956 році. Він отримав військове звання інженер-лейтенанта та диплом військового інженера з радіолокації.
Надалі Іван Стороженко займав посади у великих штабах, зокрема в штабі 2-ої танкової армії в Німеччині (1956–1964 рр.), 6-ої танкової армії в м. Дніпропетровську (1964–1970 рр.), в штабі Центрального угрупування радянських військ в Чехословаччині (1970–1976 рр). Він брав участь у розробці та реалізації надсекретної регіональної системи протиповітряної оборони СРСР і країн Варшавського договору.