У Дніпрі виставку присвятили відомому історику та фахівцю з військового мистецтва (Фото)

Чергова книжкова виставка відкрита в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького. Носить вона назву “Літописець слави козацької: пам’яті Івана Сергійовича Стороженка”.

Як написали на фейсбук-сторінці музею, 20 листопада відійшов у вічність видатний історик, військовий, доктор історичних наук, фахівець із військового мистецтва українського козацтва Іван Сергійович Стороженко. Він прожив довге насичене й сповнене науковими відкриттями життя. Йому було відведено 94 роки…

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Книжкова виставка репрезентує багатогранну наукову спадщину Івана Стороженка. Це наш вияв пошани до пам’яті видатного вченого. І, водночас, це спосіб нагадати про найважливіші наукові праці та досягнення І. С. Стороженка у вивченні історії українського козацтва XVI–XVIII століть як унікального феномену», – зазначили у музеї.

Іван Сергійович Стороженко народився 26 серпня 1930 року в степовому краї, на Кіровоградщині, в с. Ревівка. Походив він з родини шахтаря і колгоспниці.  Батько загинув на війні. Після закінчення семирічної школи, у 1948 році вступив до машинобудівного технікуму в м. Кременчук. У квітні 1950 був призваний до лав Радянської Армії, й до літа 1951 року навчався в полковій півторарічній сержантській школі у м. Ново-Борисові (Білорусь). Влітку 1951 року закінчив  школу й також екстерном 8–10 класи міської десятирічки! Того ж року сержант І.С. Стороженко отримав рекомендацію до вступу на радіотехнічний факультет Ленінградської Військової Інженерної Академії зв’язку. В 1953 році факультет Академії був переведений до м. Києва, де на його базі було створене Київське Вище Інженерне Радіотехнічне училище військ протиповітряної оборони (КВІРТУ), яке Іван Стороженко закінчив у 1956 році. Він отримав військове звання інженер-лейтенанта та диплом військового інженера з радіолокації.

Надалі Іван Стороженко займав посади у великих штабах, зокрема в штабі 2-ої танкової армії в Німеччині (1956–1964 рр.), 6-ої танкової армії в м. Дніпропетровську (1964–1970 рр.), в штабі Центрального угрупування радянських військ в Чехословаччині  (1970–1976 рр). Він брав участь у розробці та реалізації надсекретної регіональної системи протиповітряної оборони СРСР і країн Варшавського договору.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!