У Дніпрі збір книжок для відновлення бібліотек після деокупації Маріуполя
У Дніпрі збирають книжковий фонд для відновлення бібліотек після деокупації Маріуполя. Директорка центральної Маріупольської бібліотеки імені Короленка Вікторія Лісогор розповіла, до повномасштабного вторгнення в місті було 15 бібліотек: дитячі, краєзнавчі та універсальні. Колекція книжок налічувала 380 тисяч видань. Серед них, каже директорка, були й унікальні.
Директорка центральної Маріупольської бібліотеки імені Короленка Вікторія Лісогор розповідає, відразу після деокупації планують поновити бібліотечні колекції. Декілька книжок принесла й місцева жителька Анастасія. Каже, випадково побачила цей проєкт.
Вікторія розповідає, після 24 лютого разом з донькою десять днів жила у підвалі книгосховища. Згадує, тоді від обстрілів армією РФ там ховалися пів сотні людей. 16 березня з двома сумками жінка залишила місто. А за 3 дні російські військові скинули на бібліотеку авіабомбу.
“Це був центр міста, поруч був драмтеатр. На зараз 80% цієї будівлі знищено повністю. Ця будівля пережила й 41 й 46-ті роки, коли німці були у місті Маріуполі, вона вцілила повністю, а ось “асвабадітелей” на жаль, не пережила”, – каже директорка центральної Маріупольської бібліотеки ім. Короленка Вікторія Лісогор.
До повномасштабного вторгнення в Маріуполі було 15 бібліотек: дитячі, краєзнавчі та універсальні. Колекція книжок налічувала 380 тисяч видань. Серед них, каже директорка, були й унікальні.
“І “Кобзар”, й видання Гоголя 1813 року. Напередодні війни у нас була виставки таких книжок й ми змогли їх врятувати. Ми їх запакували та сховали в інше приміщення й зараз я не знаю що з ними”, – каже жінка.
Частину книжок, каже Вікторія, співробітники бібліотеки сховали. Також вивозили разом з цінними оцифрованими документами на підконтрольну територію України. Та зараз, розповідає директорка, в Маріуполі армія РФ цілеспрямовано знищує україномовні видання.
З минулої осені жінка разом з колегами організувала акцію з відновлення фонду. У ньому зараз більш ніж дві з половиною тисячі книг. Каже, допомагають охочі як з України, так і за кордоном.
У планах Вікторії зробити осередок бібліотек у Дніпрі. А одразу після визволення рідного міста — відновлювати Маріупольські книгозбірні, повідомляє suspilne.media.
Фото : з відкритих джерел