У Дніпрі жителька врятувала лебедя від собак

Врятований від собак лебідь на прізвисько Шипун п’ять днів жив у підвалі жительки Дніпра Ніни Герасименко. Жінка вважає, що птах прилетів до її оселі через заморозки та голод. За її словами, цьогоріч на водоймах утворилась крига, тож у місцевих лебедів немає їжі. Детальніше про порятунок Шипуна – розповідає Суспільне.

Ніна розповідає: це сталося вранці 10 січня. Вона почула галас собак та вийшла перевірити територію. На сусідському подвір’ї побачила птаха. Каже: той сидів знесилений та вкритий снігом.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

“Він крилами б’є, а собаки його — той за хвоста, а той за шию хапають. Бігали навколо нього. Схопити не могли, він крилами бив, сніг на них летів. Це що вчасно, що я була вдома”, — каже жінка.

Того дня температура знизилась до мінус 19 градусів, на водоймах утворилась крига. Тож Ніна вважає, що лебідь прилетів до осель, бо не міг виловити собі їжу з озер. Жінка поселила лебедя у своєму підвалі. Чим годувати, каже, не знала – шукала в інтернеті.

“Вівсянку, написано, було розпарювати або будь-яку крупу. Запарювати, не варити. І картоплю варену. Оце я йому давала”, — говорить вона.

Нову домівку птахові шукали п’ять днів, каже Ніна Герасименко. На оголошення в соцмережі відгукнулися волонтери з притулку для тварин. Це — дев’ятий лебідь, якого рятують волонтери

Волонтерка Тетяна допомагає тваринам понад 5 років. Каже, зазвичай привозить до притулку собак та хижих птахів. Цьогоріч вдруге допомагає лебедям. Каже: вони – одні з найстійкіших до морозів птахів. Однак, аби знайти собі їжу, мігрують у пошуках незамерзлих водойм.

“Він не міг злетіти або міг бути знесилений, без їжі, на цих водоймах, які перемерзають — їм нема ж що їсти”, — говорить вона.

Лебеді на озерах Березанівки, одного з житломасивів Дніпра, живуть понад 50 років, каже Тетяна. Через потепління останні дві зими птахи залишаються на місцевих водоймах. Проте цьогоріч через заморозки лебеді – без їжі, а тому й звернення до притулку почастішали. Шипун – дев’ятий лебідь у цьому притулку. Після обстеження йому призначать лікування. Навесні птаха випустять на волю.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!