У Дніпродзержинську відкриється фотовиставка, присвячена Іловайській трагедії

 

13 листопада в музеї історії Дніпродзержинська відкривається документальна фотовиставка «Іловайськ», присвячена одній з найбільш трагічних сторінок новітньої української історії.

Як повідомила директор музею Наталія Буланова, в експозиції виставки – 65 робіт українських фотографів Олександра Глядєлова, Максима Дондюка, Максима Левіна та Маркіяна Лисенка, які працювали фотокореспондентами на Сході України з перших днів агресії на Сході.

На унікальних світлинах – свідоцтвах подій 2014 року – відображені такі бойові епізоди, як перший штурм Іловайська 10 серпня, висування батальйону «Донбас», бої в місті, спроба прориву з оточення.

При цьому особливістю проекту є не тільки фіксація боїв, а й представлення історії людей. Це дозволяє стати свідком доль тих, хто в ХХІ столітті став на захист незалежності України, пожертвував заради неї здоров’ям та навіть життям.

Експозиція створена через рік після трагедії, зважаючи на етику й захист інтересів героїв виставки, адже значна їх частина перебувала в полоні. Багато з героїв світлин, котрим вдалося залишитись живими після Іловайської трагедії, загинули на Сході України під час інших військових дій. Відтак проект – це своєрідна данина їхній пам’яті, а кожна фотографія – окрема історія події чи людини. Усі знімки супроводжуються текстом, що вводить глядача у контекст цієї історії.

За матеріалами прес-служби Дніпродзержинської міської ради

Добавить комментарий