У ДніпроОДА до Дня захисника України відкрили фотовиставку та вручили нагороди (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Напередодні Дня захисника України у ДніпроОДА вручили державні нагороди волонтерам, відкрили фотовиставку та провели круглий стіл.

1

Відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» отримали близько півсотні волонтерських організацій Дніпропетровщини.

2

«Нагороди отримали ті, хто своєю працею захищають нашу державу – її незалежність та суверенність. У 2014-му саме Дніпропетровщина стала фортецею на шляху ворога. І це сталося, зокрема, завдяки добрій волі волонтерів-благодійників», – зазначив Володимир Юрченко.

3Найголовніше – волонтери допомагають захищати країну та наближати мир за щирим покликом душі

4

«Відразу, як розпочалася війна, ми з товаришами – військовими пенсіонерами – за власні гроші купляли каски й бронежилети для фронту, – поділився голова правління ГО «Щит-Дніпро» Олег Шарко. – Зараз декілька наших хлопців – на передовій, допомагають вивозити з поля бою й евакуювати поранених. Сьогодні отримую нагороди і для них – після їх повернення з фронту обов’язково передам. Допомагаємо і сім’ям загиблих бійців, і ветеранам адаптуватися до мирного життя. А ще – взяли шефство над двома дитячими будинками у «сірій» зоні».

5

Цих людей об’єднує спільна шляхетна справа – зробити все заради миру та допомогти захисникам повернутися живими і здоровими

6

«Нашій благодійній організації «Архангели миру» – лише рік, – розповіла волонтерка Тетяна Гаврилова. – Допомагаємо хлопцям у перші години після повернення з фронту, на їх півшляху додому. На автовокзалі у Дніпрі створили куточок відпочинку для бійців. Поки чекають на автобус, хлопці дивляться телевізор, п’ють каву та головне – знаходяться у теплі й безпеці. Допомагаємо й придбати білети на потрібний рейс».

7На першому поверсі ДніпроОДА відкрили фотовиставку «Під захистом українських військових».

8У ній – два десятки світлин оборонців України – від січових стрільців до учасників АТО.

9

«Вся історія України – це боротьба за свою територію та незалежність. А боротьба не обходиться без війська. Тут, на виставці, представлені світлини козаків, воїнів Української Народної Республіки, Української повстанської армії, сучасних оборонців», – зазначив голова обласного товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.

10

Виставка сподобалася досвідченим історикам.

11

«Це дуже продумана виставка, концептуально досконала. Фото чудово відображують нашу історію, особливо вражають світлини нинішніх захисників», – сказав професор кафедри історії України Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Олександр Нікілєв.

12

У захваті й молоде покоління.

13

«Я прийшов сюди, щоб згадати величне свято нашої держави – 14 жовтня. Це знаменна дата – релігійне свято Покрова, створення Української повстанської армії, День захисника України. Всі світлини просякнуті гордістю за синів нашої країни», – студент-третьокурсник Валерій Голок.

14

До Дня захисника у ДніпроОДА пройшов й круглий стіл. Представники громадськості, історики та студенти обговорили історичні події у становленні незалежності України.