У ДНУ пройшов День першокурсника

 

Новий формат Дня першокурсника цього року запропонувала студентська рада Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара. Яскравий фестиваль-конкурс творчих студентських колективів під назвою «Золота премія. Кубок ректора-2015» проходив у Палаці студентів ДНУ.

Ідея, започаткована колективом Палацу студентів, давно набула широкої популярності серед студентства. Щорічно День першокурсника збирає переповнені зали, приходять згадати свої перші творчі спроби колишні випускники університету.

image_12

«Цього року ми вирішили трохи змінити формат свята так, щоб від кожного факультету був представлений лише один номер тривалістю сім хвилин, об’єднаний загальною ідеєю, – розповіла Тетяна Тесленко, студентка факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, одна з організаторів і ведучих свята. – В один виступ включені усі три номінації: вокал, хореографія, оригінальний номер. Особливістю цьогорічного фестивалю-конкурсу є також велика кількість ведучих: у кожній з трьох частин свята – по парі. Навесні минулого року був організований проект – Школа ведучих в ДНУ. Так ось, сьогодні День першокурсника вестимуть учасники цієї Школи, – пояснила Тетяна. – Підготовка до Кубку ректора розпочинається ще з вересня. Спочатку шукаємо спонсорів і партнерів, тому що фінансування свята – важлива річ. Потім продумуємо ідею, працюємо над афішею та запрошеннями. Завдяки такій організаторській діяльності ми всі дуже здружилися, хоча раніше були просто знайомі». Тетяна Тесленко входить до event-group-ДНУ – групи студентів, яка організовує свята. Цієї осені event-group-ДНУ вже організовувала Хелоуін та благодійний ярмарок на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства.

image_15

Першокурсники університету демонстрували не лише свої таланти, а й вміння працювати у колективі. Як відзначила куратор студентських проектів, співробітник Палацу студентів ДНУ Ольга Ломська, цього року у конкурсі взяли участь усі факультети: «Минулі роки деякі факультети могли не брати участь через відсутність вокалістів чи танцівників. Цього ж року представлені всі факультети, і, як ніколи, на кожному з них є своя творча «родзинка». Це вражаючий набір студентів, діти дуже талановиті: є саксофоністи, гітаристи, скрипалі, флейтисти».

DSC02712-2_

Перед виступами першокурсники розповіли про те, як готувалися до свята та про свої враження від навчання в університеті. Анна з факультету суспільних наук та міжнародних відносин: «У нас об’єднана команда соціологів, політологів та філософів. Підготовка до фестивалю проходила дуже цікаво. Я буду брати участь у всіх трьох номерах нашого виступу. Зокрема, будемо танцювати у стилі джаз-фанк. Навчання на першому курсі – це, перш за все, нові люди, нові враження, нові почуття. Є й труднощі, але ми їх долаємо».

image_7

Василь Нестеренко з юридичного факультету: «Наш факультет підготував комічну сценку – гіперболізоване висміювання єврейського суспільства, а саме під час суду. Наш саксофоніст Феофілакт Зафіров, від якого в захваті усі дівчата, буде виконувати на саксофоні пісню Адель. Щодо студентського життя: якщо заглиблюватися у всі заходи, які відбуваються в університеті, то воно виявляється дуже цікавим. Це дає можливість відчути себе значимим і потрібним».

image_9

Кирило Качура з економічного факультету: «Представники економічного факультету – люди з нестандартним мисленням. З економікою в Україні взагалі неможливо працювати стандартно. Тому і номер наш відповідний, веселий, головний персонаж якого – рожевий гусак. Ми не будемо дивувати сьогодні вокалом чи танцями, а запросили Рожевого гуся, який є символом економічного факультету 2015 року. Це наша зірка, яка буде нам допомагати виступати».

Інна Малюженко з геолого-географічного факультету: «Ми ретельно готувалися до Дня першокурсника. Цього року плануємо виступити на належному рівні, підняти рівень нашого факультету. У нашій жартівливій сценці ми хотіли показати, що хоча на факультеті є проблема – мало хлопців, та все ж ми веселі й запальні дівчата, злагоджений колектив».

По завершенні захоплюючої шоу-програми, де першокурсники продемонстрували високий рівень креативності, невимушеність і харизматичність, вміння захоплювати глядачів, компетентне журі визначило переможців. «Кришталевий» Кубок ректора отримала команда біологічного факультету. Друге місце посіла команда фізтеху, третє – факультет української філології та мистецтвознавства. Історики отримали приз глядацьких симпатій, команда факультету систем і засобів масової комунікації відзначилася кращою піснею, а факультет фізики, електроніки та комп’ютерних систем – кращим танцем.

 

За матеріалами інформаційно-аналітичного агентства ДНУ ім. О.Гончара

Залишити відповідь