У фондах дніпровського музею зберігається особливий журнал (Фото)
У Дніпрі у Музеї спротиву Голодомору поділилися історією одного унікального експонату, який зберігається у фондах закладу. Це журнал «Вестник Екатерининской железной дороги» за травень 1925 р.
Однією з міжнародних організацій, що дієво допомагали СРСР під час голоду 1921–1923 рр. була АРА (Американська адміністрація допомоги). В Україні відділення цієї організації працювали у Катеринославській, Одеській, Київській, Харківській, Полтавській, Кременчуцька губерніях. Як і в Росії, основними видами допомоги були речові та продовольчі пакунки, забезпечення харчування в спеціалізованих їдальнях та постачання ліками медичних установ.
Розміри продовольчої допомоги АРА перевищували допомогу інших іноземних організацій та були більшими за допомогу уряду УСРР.
А як ставилися в Радянському Союзі до цієї організації по закінченню її роботи?
Музейники розповідають: її працівників звинуватили у шпигунській діяльності та підтримці «контрреволюційних рухів». Замість вдячності за допомогу, довкола АРА більшовицьке керівництво країни почало нагнітати атмосферу підозріливості та наклепів. Про це дає уяву один з експонатів «Музею спротиву Голодомору».
Це журнал «Вестник Екатерининской железной дороги» за травень 1925 р. У ньому міститься цікавий, для розуміння епохи, виступ катеринославського лікаря Павлова на конференції місцевих осередків радянської організації «Друг детей», що відбулася 15 березня 1925 р. в Катеринославі.