У фракції “Опозиційного блоку” вважають, що Філатов може проводити засідання міськради

Ніяких юридичних наслідків з того, що Верховна Рада не припинила повноваження народного депутата Бориса Філатова для його діяльності міським головою Дніпропетровська немає. Про це у кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від “Опозиційного блоку” Михайло Папієв.
“Юридична колізія є. Але Конституція України і Закон України про статус народного депутата України передбачають, що в 20-денний термін депутат має визначитися: бути мером чи народним депутатом. Депутати фактично визначилися – вони подали свої заяви на складання депутатських повноважень. Якщо би вони не подали заяви, ГПУ повинна була внести подання, щоби ці особи не змогли виконувати повноваження міських голів”, – говорить нардеп від “Опозиційного блоку” Михайло Папієв.
За його словами, Борис Філатов та Владислав Атрошенко, обрані мерами Дніпропетровська та Чернігова, написали заяви на складання депутатських повноважень і прийняли присяги міських голів. Михайло Папієв ще раз підкреслив, що “юридичних наслідків з цього для їх діяльності на посадах міських голів ніяких немає”.
На думку Михайла Папієва, якщо а прийняттям таких технічних питань у Верховній Раді виникають проблеми, можливо треба подумати над зміною положень регламенту.
Нагадаємо, що голова фракціі “Опозиційного блоку” у Дніпропетровській міськраді Наталія Начар’ян заявила, що їх депутати не будуть відвідувати засідання міськради, поки Верховна Рада не зніме з Бориса Філатова повноважень народного депутата.
Разом з тим депутатів Дніпропетровськоі міськради від “Опозиційного блоку” у Верховній Раді називають прогульниками, бо ніяких законних підстав ігнорувати засідання міськради немає. Проте, згідно Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутата можна позбавити мандата, якщо за рік він прогуляв більше половини засідань.

Залишити відповідь