У каліфорнійській лабораторії виростили найбільшу в світі сніжинку

Кеннет Лібрехт, фізик з Каліфорнійського університету, витратив роки свого життя, намагаючись виростити сніжинку більшого розміру, ніж це можливо в природі. Повідомляє Радіо Максимум.

Його цікавив процес спонтанного переходу молекул води з газоподібного хаосу до збірки в крижані кристали. Але потім його захопила естетична сторона.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

снежинка

Цього року мета була досягнута – Кеннету Лібрехту вдалося виростити сніжинку розміром 1 см 27 мм. Не тільки велику, що, як стверджує фізик, зовсім не проблема, але і красиву.

“Потворні сніжинку виростити легко, – каже вчений. – Більшість процесів йдуть зовсім не так, як тільки справа стосується великих розмірів”.

Лібрехт створює сніжинки в лабораторії Пасадени, де зберігає зразки в спеціальній холодильній камері. Використовуючи циркуляційний лабораторний охолоджувач та інструменти, виготовлені на замовлення, він керує температурою і вологістю навколо кожного кристала, домагаючись необхідної форми: шестикутника, зірки або подібні папороті дендрити. Він може виростити навіть абсолютних крижаних близнюків. Результатами його творінь можна помилуватися на сайті SnowCrystals.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!