У Києві нагородили найкращі кінопроекти та кіномитців

Бізнес-портал delo.ua оголосив рейтинг найкращих українських фільмів та найсильніших учасників вітчизняного кіноринку. Церемонія нагородження пройшла в столичному кінотеатрі «Жовтень» 6 квітня. Упродовж трьох місяців редакція досліджувала вітчизняний кіноринок, збирала думки провідних гравців ринку, експертів, проводила рейтинг кінопроектів.

Важливою частиною проекту «Знято в Україні» став рейтинг найкращих робіт і персон, який проводився за 15 номінаціями. Для рейтингування експертна комісія відібрала понад 300 ігрових, документальних та анімаційних фільмів, створених за минулі п’ять років в Україні, а також більш ніж 50 серіалів, знятих за останні три роки.

Найкращих режисерів, продюсерів, операторів, сценаристів, а також художників костюмів, художників-постановників, композиторів, розробників спецефектів обирали серед 800 фахівців.

На бізнес-порталі delo.ua відбувалося голосування глядачів. Кожен відвідувач сайту міг поставити свою оцінку стрічці або її творцям. За січень-лютий проголосували 32 тисячі 616 користувачів ресурсу.

Професійне журі з 21 експерта (кіножурналісти-члени оскарівського комітету України і FIPRESCI, організатори кінофестивалів і бізнесмени, які люблять українське кіно) склало професійний рейтинг.

Найкращими фільмами стали

  • Найкращий ігровий повнометражний фільм – «Плем’я», режисер Мирослав Слабошпицький.
  • Найкращий телевізійний документальний фільм – «Зима, що нас змінила», BABYLON’13.
  • Найкращий серіал – «Нюхач», режисер Артем Литвиненко.
  • Найкращий документальний фільм – «Жива ватра», режисер Остап Костюк.
  • Найкращий анімаційний фільм – «Крамниця співочих пташок», режисер Анатолій Лавренишин.

Добавить комментарий