У Міносвіти дали роз’яснення щодо звільнення від ДПА та ЗНО за бажанням

У 2020 році учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в закладах фахової передвищої освіти, звільняються від ДПА, але мають право її складати, зокрема, у формі ЗНО. Водночас закон не звільняє від проходження зовнішнього незалежного оцінювання здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2020 році. Про це йдеться у листі-роз’ясненні, надісланому керівникам закладів фахової передвищої освіти та оприлюдненому на сайті МОН, передає УНН.

“У додатках до свідоцтв про повну загальну середню освіту зазначається звільнення від державної підсумкової атестації. Результати ЗНО як оцінки ДПА вносяться до додатку до свідоцтва за бажанням студента (заявою повнолітнього здобувача або одного з батьків, інших законних представників неповнолітніх здобувачів освіти)”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Так, це стосується наступних категорій студентів:

• які у 2019/2020 навчальному році завершують здобуття ПЗСО та завершують навчання у 2021 або 2022 році;

• які у 2019/2020 навчальному році мають право повторного складання ДПА у формі ЗНО та завершують здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у 2021 році.

Зазначається, що випускники 2020 року, які у 2019/2020 році, завершують навчання та мають право повторного складання ДПА у формі ЗНО, можуть подати заяви про звільнення від державної підсумкової атестації. Раніше видані накази про надання їм академічних відпусток мають бути скасовані. Зовнішнє незалежне оцінювання складають вступники до закладів вищої освіти.

Крім того, здобувачі освіти, які претендують на золоту або срібну медаль, мають право отримати такі медалі без проходження ДПА.

фото: 0362

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!