У музеї Дніпра пройшов вечір пам’яті відомого художника (Фото)

Вечора пам’яті відомих художників – традиційна практика Музею українського живопису.  Днями тут згадували дніпровського художника Романа Шустермана, 90-та річниця від дня народження якого випадає на травень.

92

Він народився 4 травня 1927 року у селі Таращі Білоцерківського району під Києвом. Коли Романові було 4 роки, родина Шустерманів переїхала до Дніпропетровська (нині м. Дніпро). З того часу він тут жив, працював та вважав це місто рідним.

73

Закінчив школу, відслужив у лавах Радянської армії. У 1948 році завершив навчання у Дніпропетровському художньому училищі. Одним із його викладачів був В. О. Ховаєв. Згодом за порадою свого вчителя Шустерман подав документи до Ленінградського інституту живопису, скульптури та архітектури ім. І. Ю. Рєпіна, де свого часу навчався сам Ховаєв. Шустерман успішно здав вступні іспити, добре навчався, подавав надії, однак провчився лише 1 чи 2 курси. Вирішив полишити навчання з почуття солідарності: його товариш, дніпровський художник Василь Філоненко, вступні іспити провалив.

43

Роман Шустерман повернувся до Дніпра, став працівником обласного художнього комбінату. Не був членом Спілки художників УРСР. Тим не менш, від 1960-го року брав участь у колективних виставках, що були організовані Дніпропетровським відділенням Спілки художників УРСР, повідомляють у  прес-службі музею.

16

Митець займався станковим живописом, плідно працював у жанрі пейзажу. Також досить відомими є його монументальні мозаїчні роботи зі смальти, виконані для громадських споруд: мозаїка у залі очікування Південного вокзалу (спільно із товаришем, художником Л. М. Тальським), мозаїка на стіні будівлі басейну на вул. Набережній. Його творчі знахідки лишилися у кількох піонерських таборах Дніпропетровської області, таборі ім. Ю. Гагаріна у Євпаторії. Помер художник 7 вересня 2001 року. Похований у  Дніпрі на Сурсько-Литовському цвинтарі.

Монументальні роботи художника збереглися нашому місті та області. Живописні роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Ізраїлі, Германії, Франції, США, Канаді, Великобританії.

25

За ініціативи доньки художника — Людмили Романівни — Музей українського живопису видав спеціальний буклет до вечора пам’яті, у ньому зібрані фото робіт художника. Людмила Романівна запросила усю родину, друзів та колег батька, аби ще раз згадати відомого й талановитого майстра.