У наступному році обвальної девальвації експерти не очікують

 

 

Прогнозувати точний валютний курс на наступний рік не беруться навіть експерти. Та в одному заспокоїти українців можуть – шокуючих 45 або 50 гривень за долар
у 2016-му не побачимо

Стан справ

За словами президента Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимира Косюги, напередодні Новорічних свят національна валюта укріпила свої позиції, а бізнес-підприємства відчули «гривневий голод». Вони активно звертаються до своїх валютних збережень, що гривні тільки на користь, каже експерт.  Тенденція доволі позитивна, однак досить нестійка. Свята минуть, і україн­ська валюта знову відчуватиме пресінг. Факторів, що його спричинятимуть, чимало. Із 1 січня Україна вступає в зону вільної торгівлі з ЄС. Водночас починають діяти російські санкції на наші товари. І хоча економічні відносини між двома державами давно скоротилися, вони все ж забезпечували Україні чверть валютних надходжень.

Незрозумілою, за словами Володимира Косюги, поки що залишається й ситуація з податковою реформою та бюджетом на 2016 рік. Експерти озвучують невтішні прогнози. «Реакція бізнесу на реформу стримана або негативна. Підприємства або виводитимуть валюту з української території, або триматимуть її «у матрацах», – зазначив президент Асоціації «Дніпровський банківський союз». Та попри все, обвальної девальвації Україні не прогнозують. «Можливо, курс становитиме 27 – 28 грн. за долар. І не тому, що україн­ська економіка падатиме. А тому, що економіка США, на відміну від укра­їнської, зростає великими темпами. Якщо ми плануємо зберегти курс на сього­днішньому рівні, нам потрібно показати таку ж динаміку розвитку, як і Сполучені Штати», – додав Володимир Косюга. На стан справ також впливатиме інвестування міжнародних інституцій та Міжнародного валютного фонду.

Заробляти відсотки

Більшість наших спів­вітчизників не розуміють, як їм краще розпорядитися своїми грошовими за­ощадженнями  у такій нестабільній ситуації. Однак, на думку експертів, тримати їх удома у «панчохах» чи «матрацах» – не найкращий варіант, бо таким чином ми  забираємо гроші з обігу. Краще зберігати їх у банку, де на них нараховуватимуться хоча б незначні відсотки. Загалом, порада проста: якщо вам потрібна гривня – збері­гайте гроші в національній валюті, а якщо долар – то, відповідно, в ньому.

Анастасія Парфенова

Залишити відповідь