У Нікопольському районі знайдено докази розташування Базавлуцької Січі
Нікополь – край п’яти Січей, які розташовувались на його території у часи козацтва. І цей факт поступово підтверджується. Нещодавно представники наукової частини Нікопольського краєзнавчого музею знайшли докази розташування Базавлуцької Січі на території села Капулівка.
Докладно про пошукову операцію розповів заступник директора краєзнавчого музею Мирослав Жуковський. Саме він займався теоретичним підґрунтям факту розташування Базавлуцької Січі на території села Капулівка Нікопольського району, а також брав безпосередню участь у пошуках. Експедиція у складі представників наукової частини краєзнавчого музею, до яких приєднались небайдужі представники громадськості: Валерій Бєлкін, В’ячеслав Крохмаль, Володимир та Олександр Шваркови та Дмитро Бут, вирушили на пошуки скарбу козацької доби. Говорять, що дуже багато часу витратили на підготовку до експедиції, бо рішуче були налаштовані відновити історичну справедливість. Що й було підтверджено знахідками пошуковців.
Іржава козацька підкова та шляпка корабельного цвяха першої половини XVII ст., а також фрагменти кераміки – ось докази, які 400 років пролежали на дні Каховського водосховища в районі селища Капулівка. Саме вони свідчать про те, що наприкінці XVI – початку XVII століття на цьому місці розташовувався острів, на якому знаходись Базавлуцька Січ.
За словами Мирослава Жуковського, три Січі, які розташовувались на території Нікопольщини, вже затоплені, але дві ще залишаються і дають простір для подальшої роботи.
За матеріалами прес-служби Нікопольської міської ради