На Дніпропетровщині запрацювала перша міні-ГЕС

У Васильківці запрацювала єдина в області міні-ГЕС. Це – перший серйозний проект громади. Його реалізували коштом вітчизняного інвестора. Зазначають у прес-службі ДніпроОДА. Васильківську міні-ГЕС звели на місці колишньої ГЕС, яка не працювала понад 60 років. За цей час від будівлі залишилися самі руїни, а дамба – обміліла, розповів голова Васильківської об’єднаної громади Сергій Павличенко.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Ситуацію врятував вітчизняний інвестор. Приміщення реконструювали, збудували повітряну лінію, встановили гідротурбіну, генератор, трансформатор. На все знадобився рік та 6 млн грн», – зазначив він.

Нині Васильківська ГЕС вже працює. Її максимальна потужність – 130 кВт на годину. «ГЕС підключена до мереж Дніпрообленерго. Електроенергія надходить в загальну мережу, – зауважив директор товариства «Енергоактив» Андрій Кучерявий. – Виробництво не потребує вугілля чи мазуту. Це екологічно чиста електроенергія».

У разі аварійного відключення електроенергії, нова ГЕС «допоможе» всім бюджетним установам Васильківки – садкам, школам, лікарням. Загалом 15 об’єктам.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!