У Росії планують обмежити спілкування в месенджерах

У Росії чиновники хочуть прийняти законопроект, який регулюватиме роботу месенджерів. Про це йдеться в законопроекті, копію якого мають “Ведомости”. Повідомляє “Українська правда”.

Як повідомляється, автори пропонують внести до законів “Про інформацію…” і “Про зв’язок” поправки, що доповнюють їх новим поняттям “інформаційно-комунікаційних сервісів” – “послуг передачі текстових, голосових і графічних повідомлень, технологічно нерозривно пов’язаних з послугами зв’язку, надаваними третіми особами на мережах передачі даних операторів зв’язку”.

Йдеться насамперед про месенджери, вважають працівники кількох інтернет-компаній і операторів зв’язку; втім, теоретично під дію закону можуть підпасти і соціальні мережі – в них теж можна обмінюватися повідомленнями.

Автори законопроекту пропонують, по-перше, зробити так, щоб компанії – розробники таких сервісів могли працювати в Росії тільки за договором з операторами зв’язку.

І, по-друге, змусити їх повідомляти про свою роботу уповноважений орган – Роскомнагляд.

Якщо ж сервіс порушить закон, правила надання послуг зв’язку або договір з оператором, то останній повинен заблокувати пропуск його трафіку, поки той не виправиться.

Месенджери автори законопроекту називають “організаторами поширення інформації”, які “повинні забезпечувати прийом і передачу повідомлень в мережах операторів”.

Причому обмін повідомленнями може відбуватися, по їхні думки, тільки між ідентифікованими користувачами.

Виходить, месенджери повинні самі їх ідентифікувати, а заодно обмежувати небажані розсилки масових повідомлень та інформації, поширюваної з порушенням закону.

Це може бути спам, а може бути, наприклад, і небажана політична реклама під час виборів, міркує менеджер одного з великих операторів.

Очевидно, що держава хоче посилити контроль над такими сервісами, констатує співробітник однієї з телекомунікаційних компаній. Причому перспектив заперечування цієї ініціативи не видно, нарікає він.

У більшості великих іноземних компаній – розробників месенджерів (наприклад, Skype і WhatsApp) немає представництв у Росії тож впливати на них регулятору складно, продовжує співрозмовник “Ведомостей”.

Тому, припускає він, законодавці і вирішили створити механізм блокування – на зразок того, що використовується при закритті сайтів, що порушують російські закони.

Добавить комментарий