У Широкому пройшла виставка голубів

Нещодавно селище над Інгульцем зустрічало голубівників. Тут у районному парку ім. Тараса Шевченка пройшла обласна виставка-ярмарок голубів та інших представників фауни. Вона зібрала найпристрасніших любителів пернатих та неочікувану кількість відвідувачів.

Із самого ранку на центральній алеї вишикувалися близько 200 кліток з пернатими. Місцеві жителі, гості району любувалися голубами, дивуючись, що така звична для нас птаха буває різного розміру, форми й окрасу. Та ще й кожна зі своїм характером, норовом і манерою поведінки.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

2

Не зважаючи на примхливу погоду, голубівники зібралися в Широкому не лише з метою показати своїх улюбленців, а й зробити обмін чи продати птахів. Придбати голуба можна було за ціною від 50 до 400 гривень за одного, в залежності від породи. Проте, для більшості голубівників ціна птаха – не головне. Щоб утримувати десятки пар, потрібно по-справжньому любити пернатих, захищати їх від хвороб, а головне, вести селекційну роботу. В цьому мене переконали ті, з ким довелося вести розмову.

Паралельно на виставці можна було побачити папужок, павичів, курочок з півнями, цесарок, перепелів, качок, гусей, індиків, шиншил, декоративних кроликів та кролів-гігантів, нутрій, козенят і цуциків. Але не все так просто, наприклад, тут були дикі качки огарі, які мають незвичний червоний окрас ще й забавно «гомонять». А кури з екзотичною назвою орпінгтон вразили величезним розміром і шикарним оперенням. Дорослих та дітей вабили клітки з королівськими й сріблястими фазанами, гусьми породи тульська бійцівська, полтавськими сріблястими кролями тощо. Дехто з відвідувачів намагався крізь прути помацати живих експонатів. Господарі не перешкоджали таким бажанням, а навпаки, заохочували, дістаючи своїх вихованців з клітки, не без задоволення розповідали про них, дозволяли фотографувати. А також усі бажаючі купували собі нових домашніх улюбленців.

Доброму починанню – проведенню першої виставки голубів ми зобов’язані ініціатору й організатору події жителю Широкого Андрію Головінцю, який зумів згуртувати голубівників різних регіонів області й навіть України. Любителі голубів представляли Полтаву, Нікополь, Запоріжжя, Херсон, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Казанку й Новий Буг Миколаївської області.

«Я лише 2 роки серйозно займаюсь розведенням голубів. Неодноразово бував на виставках у багатьох куточках нашої країни. Вирішив і широківським голубівникам допомогти «вийти в люди». Багато хто в нашому районі займається декоративною птицею, проте спілкуються лише в тісному колі. Так і виникла ідея проведення своєрідного зльоту птахівників. Велику допомогу в організації надали старійшини справи, до яких я звернувся. Вони залучили до участі своїх родичів, знайомих, друзів. Окрема подяка керівництву районної ради за підтримку нашої ініціативи, Широківської селищної ради за сприяння у виділенні місця для проведення виставки. Вона поки що перша в нас, але знаю напевно, не остання. Радує те, що серед учасників люди різного віку – наймолодшому з них 7 років, найстаршому – 76. Плануємо в подальшому такі заходи зробити регулярними, головною метою яких є залучення людей до спілкування з природою, до тієї краси й гармонії, що вона нам дарує», – сказав Андрій Головінець.

Зазначу, що безпосередньо у виставці брали участь лише 48 кліток з голубами. Компетентне журі прискіпливо оглядало кожну породу, оцінювало її за певними критеріями й виставляло відповідні бали. По завершенні такої копіткої, але приємної місії, було визначено 15 переможців у різних номінаціях та категоріях. За кращі зразки домашньої фауни заступник голови районної ради Євген Ситниченко вручив заводчикам почесні грамоти й медалі. Він подякував організаторам за гарний захід, побажав усім добра, миру й успіхів у розпочатій справі.

Протягом роботи виставки я поспілкувалася з людьми, почула багато різних думок, пропозицій, побажань та відгуків. Ось як прокоментував подію досвідчений птахівник, широківець Віталій Іванько: «Я не очікував, що виставка збере таку кількість учасників. Дехто приїхав до нас за 200-400 кілометрів, а сьогодні це задоволення не з дешевих. Якщо врахувати, що значного матеріального доходу від цього хобі нема, то можна зрозуміти, що для господарів птиці таке захоплення переросло в справу життя. Адже більшість учасників виставки – це голубівники не в одному поколінні. Виставка – унікальна можливість збагатитися досвідом, знайомствами, обмінятися птахами, розрекламувати породу».

Авжеж, було дійсно цікаво! Сподіватимемося, що такі виставки стануть традиційними в Широкому, а наступна відбудеться вже восени.

 

Ярмаркувала Жанна Плосконос

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *