У школах Дніпра впроваджують пілотний проект
20 шкіл Дніпра беруть участь у впровадженні пілотного проєкту, який триватиме до кінця навчального року. Школи обирали в Міністерстві освіти і науки України та Міністерстві внутрішніх справ України. Повідомляють у Дніпровській міській раді.
Шкільні офіцери безпеки працюють з кінця січня. «Це все у рамках проєкту «Служба освітньої безпеки». Нині 20 шкіл міста беруть участь у впровадженні цього пілотного проєкту. Триватиме він до кінця навчального року. Школи визначено Міністерством освіти і науки України та Національною поліцією», — розповідає Тетяна Бичкова, начальниця відділу безпеки життєдіяльності та соціального захисту управління освіти департаменту гуманітарної політики ДМР.
Головне для адміністрації школи – розповісти школярам, що шкільний офіцер — це друг і захисник. «Ми, впершу чергу, знайомили шкільного офіцера з кожним класом. Наголошували, що кожен може підійти з питаннями щодо безпеки, поцікавитися», — ділиться директорка навчального закладу Олена Кізіль.
У шкільного офіцера безпеки є окремі повноваження.
«До повноважень входить: забезпечення пропускного режиму. Щоб сторонні не потрапили на територію закладу. Огляд приміщень закладу освіти та прилеглої території на наявність підозрілих предметів, вибухівки або незрозумілих речовин. Беремо участь у проведенні практичних тренувань за сигналом «Повітряна тривога». Також супроводжуємо та контролюємо прохід всіх до укриття під час повітряної тривоги. Вживаємо заходи у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти тощо», — каже Анна Мертвянська, офіцерка служби освітньої безпеки.
Також шкільні офіцери безпеки інформують відповідні органи і служби про надзвичайні події, якщо такі трапилися. «До того ж, ми консультуємо керівників закладів освіти щодо покращення рівня безпеки, та щотижня я проводжу уроки безпеки для школярів», — підсумувала офіцерка.