Україна й Молдова спростили оформлення вантажів на кордоні

 

Україна і Молдова у середу в Кишиневі підписали дві нові угоди з транскордонного співробітництва для спрощення та прискорення переміщення через спільний кордон. Інформацію про це поширив прес-офіс Представництва ЄС в Україні, пише Укрінформ.

Як йдеться в повідомленні, перша угода, що встановлює спільний контроль у прикордонному пункті пропуску “Первомайськ-Кучурган”, забезпечить імпорт, експорт і транзит підакцизних товарів та товарів, що не підлягають акцизному оподаткуванню, через Придністров’я. Це збереже час і витрати підприємців та усуне необхідність перенаправляти вантажі, включно з алкогольними та тютюновими виробами, в об’їзд цієї ділянки кордону, а також дозволить уникнути подвійного митного оформлення в Кишиневі та Тирасполі. У довгостроковій перспективі угода сприятиме поновленню міжнародних транспортних коридорів через Придністров’я.

Друга угода, що встановлює автоматизований обмін даними з перетинання молдавсько-українського кордону, зміцнить безпеку завдяки підвищенню прозорості переміщення транспортних засобів і товарів через кордон. Це також дозволить зняти з іноземних громадян, що в’їжджають у Придністров’я, зобов’язання реєструвати своє перебування в міграційних органах Молдови, тобто їм не потрібно буде переїжджати до адміністративної лінії розмежування на заході Придністров’я.

Залишити відповідь