Україна закупатиме ліки за програмою ООН

Дефіциту вакцин та ліків, які купують бюджетним коштом, в країні більше не буде. Про це під час засідання Кабміну заявив міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі, пишуть Подробности. Як повідомив міністр, відомство вже підписало відповідні контракти з програмою розвитку ООН та ЮНІСЕФ. На придбання ліків у міжнародних організацій з бюджету виділять понад два мільярди гривень — це 60% від передбаченої суми.
Своєю чергою прем’єр, Арсеній Яценюк запропонував позбавити МОЗ права купувати ліки, натомість створити для цього незалежне агентство.
«Вже цього року і на наступний рік також програма розвитку ООН буде поставляти в Україну ліки. ЮНІСЕФ наприклад, закуповує вакцини для понад 10 країн. І ціна через те, що вони закуповують у величезних обсягах для 100 країн, у них дуже низька . Ми зможемо закуповувати більше за ці гроші», — говорить Олександр Квіташвілі. «Прошу міністра на наступне засідання уряду винести рішення про створення незалежного національного агентства з закупівлі лікарських засобів.
Номінаційний комітет, міжнародні організації, які призначать керівника і будуть контролювати систему закупівлі лікарських засобів медичних препаратів за державні кошти», — зазначив Арсеній Яценюк.

Добавить комментарий