Українців попередили про нове шахрайство

В Україні з’явився  новий вид шахрайства – у абонентів  викрадають номери мобільних телефонів. Стало відомо про випадки, коли люди втрачали гроші, якими поповнювали свій мобільний рахунок, але не виключено, що втратити через дії зловмисників можна більше. Про це йшлося у сюжеті програми телеканалу “Україна”, передає “Народна Правда“.

Неприємна  історія трапилася з Ігорем – він продавав через інтернет гітару. Побачивши на телефоні декілька пропущених дзвінків з різних номерів, вирішив передзвонити. Його співрозмовники підтвердили, що є покупцями, але вели себе підозріло – не мали ніякого уявлення про товар, яким “цікавилися”, а просто підтримували бесіду.

А вже на наступний день мобільний оператор надіслав Ігору  SMS-повідомлення, що його номер заблоковано. Чоловік переконаний: зловмисники під виглядом власника телефону назвали останні дзвінки, які надійшли на його номер,  щоб заблокувати SIM-карту і зробити її дублікат.

Розблокувати SIM-карту Ігору вдалося через декілька днів, а злодії за допомогою дубліката SIM-карти тим часом викрали з його рахунку 50 гривень і намагалися отримати доступ  до банківських заощаджень чоловіка.

Мобільний оператор, на жаль, нічим у цій ситуації не зміг допомогти, адже Ігор  не є контрактним абонентом.

Тож  експерти з безпеки радять не передзвонювати на незнайомі номери.