Україну обрали тимчасовим членом Радбезу ООН з 2016 року

Україна стане членом Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй з 1 січня 2016 року на дворічний період. Про це свідчать результати голосування. Зокрема, при 118 необхідних голосах, Україна отримала 177. Повідомляє РБК-Україна.

Крім того, обрані ще чотири непостійні члени Радбезу: Сенегал (за країну віддали 187 голосів), Японія – (184 голоси), Єгипет (179 голосів) і Уругвай (185 голосів).

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Новообрані країни замінять Йорданію, Нігерію, Литву, Чад та Чилі. Термін повноважень новообраних непостійних членів Ради – два роки. Всі п’ять кандидатів, не маючи конкурентів в своїх регіональних групах, були обрані в першому турі голосування.

Рада Безпеки ООН складається з п’ятнадцяти членів Організації. Великобританія, Китайська Народна Республіка, Франція, Російська Федерація і Сполучені Штати Америки є постійними членами Ради Безпеки. Ще десять непостійних членів обираються Генеральною Асамблеєю на два роки. Щороку проводиться заміна п’яти з них. Непостійні члени Радбезу обираються більшістю в дві третини присутніх і голосуючих членів Генеральної Асамблеї.

Варто відзначити, що Україна була непостійним членом Ради Безпеки ООН – одного з головних органів ООН – тричі: у 1948-1949 роках, в 1984-1985 роках і в 2000-2001 роках.

Президент України Петро Порошенко вже прокоментував обрання України непостійним членом Радбезу ООН у своєму Twitter: “Україна в Радбезі ООН – це глобальна підтримка проукраїнської коаліції”, – підкреслив глава держави.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь