Унікальні фото та документи про Голодомор можна переглянути в історичному музеї

Голод, повстання селян та репресії – історію України 1932-1933 років розповідає виставка «Супротив геноциду». Унікальні документи та фото про  трагедію та героїзм мужнього народу можна переглянути у Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького. Про це повідомили в управлінні культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Українські селянські повстання 1930-х років загрожували реалізації планів Сталіна: такий спротив міг призвести до падіння режиму. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь штучно організованим голод. Історія тих подій – у виставці «Спротив геноциду».

На 12 стендах представлені унікальні документи та фото із державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи.

У першому розділі експозиції можна ознайомитися з історичними обставинами 1920-х років: Українська революція, НЕП та українізація. Другий розділ присвятили селянським повстанням напередодні Голодомору 1932 – 1933 років. Третій – тому, як організували сам злочин геноциду. Четвертий розповідає про різні види супротиву українців тоталітарному режиму, про трагічну долю місцевих керівників, які намагалися врятувати односельців від смерті та самі ставали жертвами репресій. Окремий стенд присвятили добрим вчинкам під час тих трагічних подій.

Завершується виставка плакатом, який показує наслідки Голодомору. На ньому –  карта із розподілом по регіонам смертності в Україні. Є й стенд, присвячений вшануванню пам’яті жертв геноциду.

Фотодокументальну виставку можна буде переглянути до 11 грудня у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д.І. Яворницького.

голодомор1

Залишити відповідь