В ОДА нагородили найактивніших волонтерів, які допомогли впровадити Prozorro й заощадити 70 мільйонів

Понад 19 тисяч зареєстрованих у Prozorro лотів майже на 835 мільйонів гривень, економія від торгів – більше 70 мільйонів гривень. Такий результат плідної співпраці облдержадміністрації та волонтерів. 15 активістів, які активно допомагають впроваджувати і просувати систему публічних електронних закупівель в регіоні, нагородили пам’ятними відзнаками. За ініціативність і небайдужість подякував очільник регіону Валентин Резніченко.

Prozorro1

«Дніпропетровщина однією з перших в Україні почала працювати в системі Prozorro. Це був серпень 2015 року. Про систему було багато суперечок, а скептики не вірили в її ефективність. Та ми разом з волонтерами області повірили в Prozorro. І вже сьогодні маємо гарні результати. Нині Дніпропетровщина – перша за якістю впровадження електронних торгів, входить до трійки лідерів за успішно завершеними лотами», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Prozorro2

Успіх системи був би неможливим без підтримки громадських активістів. За активну участь у впровадженні електронної системи публічних закупівель Prozorro пам’ятні відзнаки отримали 15 волонтерів області. Серед номінантів – і Тетяна Ткаченко.

«Я пояснюю людям, як правильно працювати в системі електронних закупівель, щоб уникнути помилок. Сподіваюся, що моя робота має позитивні результати. Prozorro – система корисна, вона мінімізує корупційні ризики. У ній все чесно і зрозуміло. Кожен може простежити, куди йдуть гроші», – зазначила волонтер.

Prozorro3

Олександр Олянюк першим доклав руку до впровадження Prozorro у Кам’янському.«Познайомився із Prozorro на одному із семінарів в облдержадміністрації. Тоді прийшло розуміння, що це дієвий механізм боротьби з корупцією, він дозволяє створити рівні умови для бізнесу. Час продавати державі без хабарів», – каже волонтер.

Досвід Prozorro підтверджує: найбільш ефективними є реформи, які базуються на трикутнику «влада-бізнес-громадськість». Разом із активістами Дніпропетровська ОДА провела близько 40 навчальних семінарів – як для державних структур, так і для підприємців. Бізнес повірив, що з владою можна співпрацювати чесно. Сьогодні підприємці області виграють тендери по всій Україні. Команда Prozorro готова ділитися досвідом Дніпропетровщини з іншими областями України.

«Із Дніпропетровською ОДА нам вдалося налагодити нормальну взаємодію. Є конкретні результати. За продуктивну роботу, у першу чергу, вдячний бізнес. Готові ділитися досвідом з іншими містами й областями України. Коли ми підтримуємо один одного, зміни на краще неминучі», – певний заступнику голови ГО «Платформа Громадський Контроль» Денис Селін, який допомагає впроваджувати Prozorro.

На сьогодні Дніпропетровська область зареєструвала в Prozorro 19,4 тисячі лотів майже на 835 мільйонів гривень. Економія від цих торгів – понад 70 мільйонів гривень.Заощаджені бюджетні кошти область спрямовує на ремонт доріг, реконструкцію та будівництво дитячих садків, закупівлю медичного обладнання.

Нині на регіон припадає 18% всіх зареєстрованих в Україні електронних торгів. Щомісяця область виставляє в Prozorro близько 3 тисяч пропозицій.

Впроваджувати систему електронних закупівель Prozorro на Дніпропетровщині почали у серпні 2015-го року.

Добавить комментарий