В Україні планують повернути техогляд авто з 2019 року

 

Міністерство інфраструктури пропонує ввести обов’язкову перевірку технічного стану легкових автомобілів і причепів (у тому числі приватних) починаючи з 2019 року, мотоциклетної техніки – з 2022 року, повідомляє «Українська правда».

Такий графік передбачений розробленим міністерством на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС проектом закону «Про приведення законодавства України у сфері автотранспорту відповідно до актів ЄС».

Згідно з проектом документа, техогляд автобусів міжнародного класу планується проводити з 2017 року, а вантажних автомобілів і причепів міжнародного класу – з цього року.

Крім того,  вводиться нова система перевірки придатності транспортного засобу до експлуатації, зокрема, відповідальність СТО за проведену перевірку. При цьому першу перевірку нові автомобілі будуть проходити через чотири-п’ять років. У період гарантії виробника техобслуговування і ремонт авто можна виконувати в будь-якому центрі ремонту відповідно до вимог виробника.

Міністерство також пропонує з 2020 року впровадити європейську систему придорожньої перевірки придатності до експлуатації комерційних колісних ТЗ. При цьому після перевірки водій отримує звіт, з яким автомобіль не підлягає перевірці протягом трьох місяців.

Як повідомлялося, влітку 2011 року Україна з метою усунення надмірного державного регулювання у сфері автоперевезень скасувала обов’язковий техогляд для легкових автомобілів, що не використовуються у комерційних цілях.

Залишити відповідь