В Україні вже в лютому здорожчають ліки

Торік ліки в Україні здорожчали на 20%, а цього року можуть додати ще 20-25% – через стрибки валюти. Такі прогнози озвучили в Економічному дискусійному клубі (ЕДК), пише ТСН.

“Уже в лютому очікуємо підвищення вартості ліків на 3-5%, оскільки постачальники завозять нові партії товарів за вищим курсом валюти”, – пояснив гендиректор КП “Фармація” Руслан Світлий.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Постачальники закладають до вартості ліків курс вже 30 грн за долар, хоча ще місяць тому було 28 грн за долар, що неминуче позначиться на роздрібних цінах. Це прогнозує виконавчий директор ЕДК Олег Пендзин.

“Це на 7% вище, тому варто найближчими місяцями очікувати подорожчання ліків до 10%. Зростуть у ціні як імпортні, так і українські препарати, оскільки до їхнього складу часто входять компоненти, які у нас не виробляються, а заводяться з-за кордону. Зростання цін у відсотках буде однакове на всі групи ліків, але це ще залежить і від цінової політики аптечних мереж: дешевші і затребуваніші ліки подорожчають більше, непопулярні – менше”, – говорить Пендзин.

“У лютому очікується зростання не менше ніж на 10-12% на жарознижувальні, знеболювальні, протипростудні, кардіологічні препарати, перев’язувальні матеріали. Залишки за старою ціною переоцінювати навряд чи будемо, занадто клопітно. Як змінюватимуться ціни далі – прогнозувати складно, але кожні 10 копійок в ціні долара – це 5-6 копійок в ціні кожної гривні, яку треба сплатити пацієнтові за ліки”, – говорить менеджер однієї з мережі аптек Катерина Мащенко.

Нагадаємо, ще 2016-го Кабмін затвердив перелік 20 найнеобхідніших для лікування препаратів. Ціни на них варіюються залежно від регіонів у межах 10%: найдорожче коштує в Карпатському регіоні – 347 грн, найдешевше в Подільському – 314 грн станом на січень 2018-го. Середня вартість в Україні – 332 грн на рік на особу. 2017-го цей набір ліків коштував 277 грн, тобто подорожчав на 20%.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!