В яких продуктах міститься біотин, який важливий для здоров’я волосся

Біотин називають вітаміном молодості та краси. Він позитивно впливає на стан волосся, нігтів та шкіри, корисний для організму в цілому. Отримувати речовину ви можете з добавок або продуктів. Аби підтримувати оптимальний рівень біотину лікарі радять збалансувати дієту.У цій статті поговоримо про вміст біотину в продуктах харчування та основи здорового раціону.

Що таке біотин

Водорозчинний вітамін бере безпосередню участь у вуглеводному та жировому обміні. Його дефіцит негативно впливає на стан нігтів, волосся та шкіри, тому речовина входить до складу різних косметичних засобів. Рекомендована добова норма біотину складає 5 мг. Саме стільки міститься в одній таблетці препарату «Біотебал».

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Також біотин є в різних продуктах. Якщо включити їх до щоденного раціону, то ви зможете попередити серйозні дефіцити.

Що їсти для гарного волосся

Продукти з біотином мають високу харчову цінність, корисні для волосся, шкіри та нігтів, покращують стан здоров’я в цілому. Вживати їх для отримання бажаних результатів потрібно на постійній основі.

Мигдаль

Мигдальні горішки – відмінний продукт для людей, які стежать за своїм раціоном. Вони містять біотин, білок, вітамін Е. Калорійність висока, тож пам’ятайте про міру. Також корисні волоські горіхи, арахіс, кеш’ю та пекан.

Хліб

Звісно, не будь-який, а цільнозерновий – в ньому багато біотину, є вітаміни групи В та клітковина. 1-2 скибки на день точно не завадять.

Морква

Цей овоч корисний для органів зору та має високий вміст біотину. Вживати моркву можна у будь-якому вигляді, але бажана мінімальна термічна обробка.

Сметана

Молочні продукти багаті на біотин, проте окремої уваги заслуговує саме сметана. Також до її складу входять цинк, магній, фосфор, кальцій, калій, вітаміни групи В, Е та С.

Риба

Підходять не всі сорти – краще обирати палтус, форель, лосось, тунець, сардини чи оселедець. В них багато біотину, що корисний для волосся та шкіри. Також в рибі містяться кислоти Омега-3.

Зелень

Різна зелень багата на біотин, особливо корисний шпинат. Листові зелені культури містять цілий вітамінний коктейль та клітковину.

М’ясо

Для усунення дефіциту речовини бажано вживати:

  • індичку;
  • курятину;
  • яловичину;
  • печінку;
  • червоне м’ясо.

Не забувайте, що смаження – не найкращий варіант приготування.

Яйця

Відмінне джерело біотину. 1-2 відварених яйця на сніданок – корисний для здоров’я вибір за умови відсутності протипоказань. Якщо є питання чи сумніви, краще буде спочатку проконсультуватись з лікарем.

Молочка

Крім фосфору та кальцію, в йогурті, молоці, кисломолочному сирі багато біотину – він необхідний для здоров’я волосся та шкіри. Чим менше домішок у продуктах, тим краще.

Соя

Соєві боби – ще одне природне джерело біотину. До 100 г продукту входить 60 мкг вітаміну – це чудовий показник.

Насіння

Соняшникове або інше. Окрім біотину, ви отримаєте з нього вітаміни групи В, Е, залізо, магній, кальцій та калій.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!