Вчені виявили сучасні джинси на картинах сімнадцятого сторіччя

Мистецтвознавці проаналізували експозицію картин невідомого італійського художника і дійшли висновку, що джинсова тканина могла бути винайдена ще в кінці XVII століття, пише Експрес онлайн.

Як повідомляє Daily Telegraph, на картинах, представлених у виставковому центрі Galerie Canesso в Парижі, зображені люди в одязі, пошитому з тканини, що сильно нагадує джинсову. Так, на одному полотні зображена жінка в джинсовій спідниці, що займається ремонтом одягу. На іншому – хлопчик у куртці темно-синього кольору, крізь діри в якій видно світлу підкладку, що нагадує ту, яка застосовується у нинішні часи. На третьому полотні митець зобразив дівчинку-жебрачку у джинсовій спідниці.
Мистецтвознавці вважають, що знайдені картини створені неподалік Венеції. “Нім або Генуя? Я не знаю. Але забавно думати, що джинси існували вже в 1655 році”, – говорить дизайнер Франсуа Жірбо.Як уточнює джерело, перші згадки про використання джинсової тканини в письмових джерелах належать до середини XVIII століття, але патент на виробництво робочих комбінезонів без бретельок з кишенями для ножа, грошей і годинника було видано більш ніж через сто років – у 1873-му. Відтоді це число стало офіційною датою народження джинсів. Цілком імовірно, що це відкриття змусить істориків і мистецтвознавців переписати історію моди.

Залишити відповідь