Вибори-2019: як голосували на Дніпропетровщині (Фото)

У неділю, 31 березня, відбулися чергові вибори на пост Президента України. Українські громадяни обирали Главу держави серед 39 зареєстрованих кандидатів. Як повідомляється на сайті Центральної виборчої комісії, за даними з усіх 199 виборчих округів по країні, явка виборців склала 63,52%. Найбільш активними виборці були у Вінницькій (65,06%), Волинській (68,35%), Дніпропетровській (65,98%), Житомирській (64,56%), Запорізькій (64,37%), Івано-Франківській (61,83%), Київській (66,49%), Полтавській (65,82%), Рівненській (64,94%), Сумській (64,46%), Тернопільській (66,1%), Харківській (64,53%), Хмельницькій (65,08%) і Чернігівській (65,35%) областях. Менше 60% виборців прийшли на дільниці у Донецькій (59,51%), Закарпатській (46,99%), Луганській (56,76%), Одеській (58,44%), Херсонській (57,65%), Чернівецькій (56,07%) областях. За даними ЦВК, перший тур президентських виборів минув без особливих провокацій, а відтак очікують, що другий тур відбудеться 21 квітня.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Явка виборців у Дніпропетровській області становила 65,9%. Про це на прес-конференції розповів координатор громадського спостереження за виборчим процесом Громадянської мережі «ОПОРА» в Дніпропетровській області Вадим Головченко.

«Явка виборців у Дніпропетровській області склала 65,9%. На попередніх виборах вона становила приблизно 44-52%», – зазначив Вадим Головченко.

За його словами, позитивним фактом на цих виборах стало зростання відповідальності громадян. Особливо йдеться про молодь.

«Частка активних громадян серед старшого покоління не зменшилася, їх відсоток явки традиційно тримається на високих показниках, особливо в сільській місцевості. На окремих дільницях спостерігачі «ОПОРА» зафіксували близько 70% виборців», – сказав Головченко.

Крім того, за його словами, «ОПОРА» виявила близько 17 порушень, з них 10 – у Дніпрі та 7 – по регіону. «Найчастіше зустрічались «мертві душі». Люди, які померли 5-7 років назад, досі знаходяться у списках. Були й ті, хто отримали запрошення на вибори, проте у день голосування у списках себе не знайшли», – розповів Вадим Головченко.

Також, незважаючи на заборону, на деяких дільницях проводилась агітація, виборці масово фотографувались із бюлетенем і навіть мала місце спроба винести бюлетень за межі виборчої дільниці.

Як зазначили у ГУНП в Дніпропетровській області, станом на ранок 1 квітня до поліції області надійшло 342 заяви про порушення під час виборів. Кожен факт було перевірено та винесено законне рішення. В результаті було відкрито 15 кримінальних проваджень та складено 9 адміністративних протоколів. «Загалом роботі поліції Дніпропет­ровщини ставлю оцінку «добре»», – зазначив начальник ГУНП в Дніпропетровській області Віталій Глуховеря.

Лідер у регіоні

Згідно з даними ЦВК на 16.30 1 квітня жителі Дніпропетровщини найбільше голосів віддали за Володимира Зеленського (45,32%). На другому місці – Юрій Бойко (12,41%). На третьому – Олександр Вілкул (10,92%). Далі – Юлія Тимошенко (8,51%) та Петро Порошенко (8,28%).

Територіальний виборчий округ №26

Звичайна виборча дільниця №121109

Напередодні виборів на дільниці було зареєстровано 1900 осіб. За словами голови виборчої комісії Наталії Мілютіної, перевірка списків виявила деякі розбіжності, через що виборцям пропонували уточнювати свої дані у реєстрі. Запломбовані урни та бюлетені були доставлені вчасно і без перешкод. Вибори почались о 8.00. Ще до відкриття дільниці перед дверима зібралось чимало бажаючих висловити своє волевиявлення. Порядок забезпечували правоохоронці. Про всяк випадок чергували екіпажі швидкої та пожежної служб. Перебіг виборів контролювали представники політичних партій, громадських організацій та зарубіжних спостерігачів. Від них було зауваження щодо нестачі кількості бюлетенів: замість 1900 було надано 1850, про що сповістили ЦВК. Активність виборців була високою, особливо у першій половині дня, але без штовханини й черг. На неї не вплинуло навіть хибне повідомлення про мінування дільниці. Люди спокійно почекали, поки фахівці із собакою перевірять приміщення, й продовжили голосування. На 15.00 свої голоси за майбутнього Президента України віддали 45,5%, а на 18.00 – понад 60% виборців.

Територіальний виборчий округ №39

Звичайна виборча дільниця №120518

Як розповіла «Вістям» голова виборчої комісії Оксана Іванова, вибори у селі Старовишневецьке Синельниківсько району на Дніпропетровщині відбувалися спокійно: із кожною годиною від початку роботи дільниці все більше людей приходили аби віддати  голос за свого кандидата. «На 10.00 ранку ніяких правопорушень не зафіксовано. Явка – 10% від загальної кількості мешканців села. За віковою категорією серед виборців наразі переважають ті, кому 35+, та люди похилого віку. З приводу можливих фальсифікацій Оксана Іванова зазначила: «Хто б що не говорив, вірю, що наша країна – демократична. Я є головою виборчої комісії на цій дільниці вже протягом п’яти років. І особисто несу відповідальність за те, щоб кожні вибори відбувалися із дотриманням всіх вимог і законів. Цьогорічні вибори не є виключенням. Кожен проголосує за свого кандидата, в якого він вірить і на якого покладає надії. І хай думки і голоси українців цього річ зійдуться на тій людині, яка стане гідною посади Президента».

Територіальний виборчий округ №26

Звичайна виборча дільниця №121136

Голова виборчої комісії Валентина Вербицька розповіла журналісту «Вістей», що на 11.00 ранку проголосувало 360 виборців. «Усього на нашій дільниці зареєстровано 2228 чоловік. Люди були проінформовані про те, що Президентські вибори розпочинаються о 8.00. Однак перед відкриттям виборчої дільниці уже очікували ті, хто хотів зробити свій вибір першими. Після того, як ми розпочали роботу, виборці «лавиною» йшли голосувати», – додала Валентина Вербицька. Також за її словами, траплялися й невеликі порушення, наприклад, один чоловік розірвав бюлетень. Жодних провокацій помічено не було. Поліція чергувала від суботи, 30 березня. «Порівнюючи з минулими виборами, хочу сказати, що у цьому році зросла кількість свідомих людей. Спостерігається велика активність не тільки дорослих, але й юних виборців. Кожний бажає проголосувати. Приємно бачити, що усі беруть участь у політичному житті країни», – прокоментувала голова виборчої комісії.

СВІДОМА МОЛОДЬ

За три дні до початку виборів Президента України журналіст «Вістей» дізналася думки студентів,
котрі вперше беруть участь у голосуванні.

Дар’я Марголенко, студентка першого курсу:

– Неважливо, в якому місті ти живеш, у якій країні зараз знаходишся та якою мовою розмовляєш,
якщо ти – громадянин України, прийти на вибори та залишити свій голос – твій громадський обов’язок.

Даніїл Підгаєцький, студент першого курсу:

– Сьогодні, як ніколи, важливо прийти і проголосувати. Кожен з нас має зробити свій вибір і взяти відповідальність
за країну на себе.

Сергій, студент 4-го курсу:

– Я іду на вибори, тому що хочу змін. Я хочу разом зі своїми рідними жити у великій заможній країні.

 

Поліна Дмітрієва, Маргарита Сопільняк,

Марина Положай, фото авторів

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!