Видана книга про українського генія Марчука

В Україні видана книга про життя і творчість легендарного українського художника Івана Марчука. На 150 сторінках видання «Український геній Марчук: історії» описуються цікаві факти із життя українського художника, якого ще у 2007 році британці включили до 100 видатних геніїв сучасності (список опубліковано в The Daily Telegraph).

______ _______2

Кожна історія супроводжується ілюстрацією – картинами самого художника, більшість з яких знаходиться в приватних колекціях і публікується вперше. Це перше видання, де роботи геніального живописця та відверті історії про нього сусідять в одній книзі.

«Людина Іван Марчук не менш суперечлива і приваблива, ніж Марчук-живописець. Книга буде цікава широкій аудиторії читачів, але в першу чергу тим, кого цікавить система мислення геніїв», – впевнена автор видання та ініціатор проекту «Український імпульс» Алла Шоріна. Книга, історії в якій представлені українською і англійською мовами, може стати цікавим подарунком для іноземців.

Автор сподівається, що книга про І. Марчука послужить імпульсом до створення цілої серії аналогічних видань про геніальних українців, у першу чергу, про сучасників. За словами А. Шоріної, її ініціатива знаходить відгук. Таким чином, цілком ймовірно, авторами та учасниками проекту стануть небайдужі й відкриті до творчих експериментів представники бізнесу, влади та мас-медіа.

«Якщо український бізнесмен розповідає своєму колезі зі США про нашого художника або музиканта більш захоплююче, ніж мистецтвознавець, то чому його бачення не може лягти в основу книги? Коли успішні люди говорять про таланти – це створює особливу достовірність і нові можливості. Сьогодні люди не творчих професій пишуть у себе в Facebook краще, ніж деякі професійні письменники, і ці історії можуть стати частиною захоплюючих книг про геніальних українців», – зазначає ініціатор проекту.

Допоки книга про Івана Марчука проходить свій шлях від типографії до читача, учасники проекту «Український імпульс» готують до видання наступні книги, герої-сучасники яких для багатьох відкриються з несподіваної сторони. Крім того, практично завершені белетризовані біографії таких історичних особистостей, як Григорій Сковорода, Михайло Булгаков і Олена Блаватська.

Друковані видання організатора проекту – медіа-холдингу COOP Media входять до топ-10 найтиражованіших передплатних видань України. З 2014 року структури підприємства проводять спецпроекти патріотичного напряму.

Як відомо, Іван Марчук – єдиний українець, якого у 2007 р. в результаті опитування включили до списку 100 нині живих геніїв. У 2006 році Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла І. Марчука до «Золотої гільдії» і обрала почесним членом наукової ради Академії. В даний час роботи Марчука вважаються одними з найдорожчих серед українських художників.

У 2011 році після багатьох років проживання за кордоном (художник був вимушений покинути Україну ще за часів Радянського Союзу) Іван Марчук повернувся до Києва, де продовжує працювати, створюючи нові полотна.

Добавить комментарий