Відпочинок біля водойм Дніпропетровщини несе потенційну загрозу

У ніч з 6 на 7 липня Дніпропетровщина святкуватиме Івана Купала. Народні гуляння проходять, як правило, поблизу води, яка несе потенційну загрозу. Правила поведінки у водоймах нагадав під час пресконференції начальник управління цивільного захисту Дніпропетровської ОДА Сергій Коваленко.

«Порушення елементарних правил на воді – головна причина загибелі людей. З початку 2019 року в області сталося 40 нещасних випадків, 24 з них – з летальним кінцем. Найбільший відсоток інцидентів припадає на стихійно утворені місця відпочинку», – наголосив Сергій Коваленко.

За його рекомендацією, купатися краще вранці або ввечері, коли сонце «лагідне». Температура води має бути не нижче 17-19 градусів, у холоднішу – пірнати небезпечно.

Плавати – не більше 15-20 хвилин. Час збільшувати поступово і не доводити себе до ознобу. У перервах краще «розігнати кров», граючи у волейбол чи бадмінтон.

Ще одне правило безпечного відпочинку – триматися ближче до берега й не перетинати водойму проти течії.

«Не варто пірнати після тривалого перебування на сонці. У воді може наступити різке рефлекторне скорочення м’язів і зупинитися дихання. Категорично заборонено купатися у нетверезому стані: алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку», – акцентував начальник управління цивільного захисту.

На Дніпропетровщині обладнані 42 місця масового відпочинку, з них десять пляжів у Дніпрі, Кривому Розі, Павлограді, Кам’янському, Верхньодніпровському та Апостолівському районах.

Івана Купала – стародавнє язичницьке свято, яке відзначають слов’яни. Воно припадає на день літнього сонцевороту. Іванів день сповнений обрядами, пов’язаними з водою, вогнем і травами.